8 باید و نباید برای بازاریابی در تالارهای گفتگوی آنلاین

زمانی که مشتری در اشتباه است چه کنیم؟
5 آگوست, 2014
نکات مهم برای برقراری ارتباط نزدیک با مشتری
5 آگوست, 2014
نمایش همه

8 باید و نباید برای بازاریابی در تالارهای گفتگوی آنلاین

تالارهای گفتگوی آنلاین و سیستم های پیام رسانی می توانند زمینه مناسبی برای پیدا کردن مشتریان جدید و گرفتن بازخورد از مشتریان کنونی برای یک برند ایجاد کنند. بنابر این بازاریابان باید این سیستم ها را جدی بگیرند و بدانند که هر گام اشتباه در این عرصه می تواند برندشان را با مشکل مواجه کند.

بنابر گزارشی، از میان 70 درصد بازاریابانی که از رسانه های اجتماعی برای دسترسی به مصرف کنندگان، استفاده می کنند، حدود 33 درصد به دنبال استفاده از این سیستم های گفتگوی آنلاین اینترنتی هستند. همچنین، از میان هر 5 آمریکایی یک نفر از این امکانات برای گفتگو و اظهار نظر در مورد محصولات گوناگون استفاده می کند و در آمار دیگری، 66 درصد زنان نیز برای توصیه های خرید خود از این سیستم ها استفاده می کنند.
این برنامه ها و سیستم های آنلاین به نوعی، ویژگی ها و شخصیت کاربران خود را بازتاب می دهند، بنابر این بازاریابان علاقه مند هستند تا برای شناسایی مشتریان هدف خود، به این امکانات متصل شوند و آگاهی لازم درباره استفاده بهینه از این خرده فرهنگهای جاری در این دنیای مجازی را کسب کنند.
در اینجا 8 نکته درباره استفاده از این امکانات ذکر می شود
1) ثبت نام کنید
به قسمت معرفی این سایتها بروید و برند خود را با صداقت کامل معرفی کنید و از نحوه تبلیغات و حمایت آنها سوال کنید.

2) پیامهای بازاریابی خود را بی درنگ در آنجا نگذارید
کمی صبور باشد. در غیر این صورت ممنوع می شوید و کالا یا خدماتی که عرضه می کنید بدنام میشود.
3) با مدیر سایت تماس بگیرید
به مدیر یا ادمین سایت پیام خصوصی بزنید و تمایل خود را برای استفاده از امکانات سایت اعلام کنید.

4) چیزی را وانمود نکیند
تصویری از یک عضو معمولی و همیشگی که علاقه مند به کسب و کار است از خود ترسیم کنید نه چیزی بیشتر.

5) به تبلیغات توجه کنید
برخی از تالارهای گفتگو در بالای صفحه خود برخی بنر های تبلیغاتی نیز نصب می کنند، آنها را نیز علاوه بر پستهای پشتیبان، مد نظر قرار دهید.

6) خود را به زور داخل بحث نکنید
اینکه در هر بحثی، هر چند بی ارتباط به کالا یا خدمات تان، بخواهید وارد شوید باعث می شود که دچار ممنوعیت شوید. از طرف دیگر چون اینگونه تالارهای گفتگو، ترکیبی از ارتباطات، سرگرمی و آموزش هستند، در صورت مرتبط بودن موضوع بحث به برندتان، وارد شوید.

7) مشارکت فعال داشته باشید
یک کاربر فعال برای سایت باشید و از حساب کاربری خود برای گفتگو با دیگر اعضا و پاسخ به سوالاتشان و یا پرسیدن سوال، بهره ببرید. به این وسیله شما کاربری شناخته شده خواهید شد و فرصت های بازاریابی فراوانی پیش روی شما گشوده خواهند شد.
8) از انتقاد استقبال کنید
انتقادات و شکایات را سریعا پاسخ دهید. آنها را به خود نگیرید و با استدلال جلو بروید و به شخص خاصی حمله نکنید. به یاد داشته باشید که این سایتها آرشیو دارند و مراقب گفتار خود باشد.

برچسب ها: بازاریابی اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *