بازاریابی داخلی
17 آوریل, 2014
کوین لین کلر
19 آوریل, 2014
نمایش همه

بازاریابی داده محور

DataDrivenMarketing
بازاریابی داده محور عبارت است از رویکرد بازاریابی برای حفظ مشتری، با استفاده از داده ها و به ویژه رفتار مشتری، برای مشخص کردن اهداف، زمان بندی و محتوای تبلیغات و بازاریابی
بازاریابی داده محور دارای چهار قانون اساسی است که در زیر آنها را شرح خواهیم داد.

۱) بازاریابی داده محور در مورد تخصیص منابع بازاریابی است. این منابع داده ای (بانک های اطلاعاتی) برای انتخاب روش های بازاریابی است که بیشترین سود را تولید کند و از تبلیغات کم سود اجتناب کند.

۲) رفتار پیشین و فعلی مشتری بهترین پیش بینی کننده رفتار آینده اوست. پرونده سوابق مشتریان بر اساس ویژگی های جمعیت شناختی در پیش بینی احتمال دیدار یا خرید بعدی به اندازه پرونده رفتاری مشتری کارآمد نیست.

۳) مشتریان می خواهند در بازی مصرف پیروز شوند. آنها می خواهند در مورد تصمیمات که اتخاذ می کنند احساس خوبی داشته باشند و تبلیغات های بازاریابی (تخفیف ها، قرعه کشی ها، مزایای خاص و غیره) نیز برای ایجاد چنین احساساتی طراحی شده اند.

۴) بازاریابی داده محور حول این موارد می چرخد:
عمل – عکس العمل – بازخورد – تکرار
بازاریابی با استفاده از داده های موجود از مشتری، تعاملی و بسیار تکامل یافته و با ارزش است. اما باید کاملاً بین بازاریاب و مشتری صورت بگیرد. شما بعنوان بازاریاب، باید به آنچه مشتری توسط اقدامات خود یا حتی کارهایی که انجام نمی دهد، می گوید، گوش دهید.
نویسنده: مسعود محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *