آمیختگی بازاریابی خدمات
21 ژوئن, 2014
فرهنگ / مزیت رقابتی بازاریابی
22 ژوئن, 2014
نمایش همه

نکات کلیدی کنفرانس سالانه انجمن بازاریابی تجاری

هفته گذشته در کنفرانس سالانه انجمن بازاریابی تجاری (BMA14)، ارائه های مفیدی در مورد بازاریابی B to B (مدل تجارت به تجارت)، رشد تجارت و روایت گری برند برگزار شد. در این مطلب فقط به چند بخش مهم از این کنفرانس اشاره می شود. اینکه چگونه بازاریابان با هدف قرار دادن تجارت می توانند موقعیت برند خود را در بازار امروز بهتر کنند.


راهکار روز گذشته را برای تعریف کردن فردا استفاده نکنید
کلید متفاوت بودن و موفقیت مداوم در بازار این است که به طور پیوسته تغییرات رخ دهد. این به معنی نوآوری، بازسازی و تجدید نظر ایده‌ها است. ساختن راهبردهای موفق قبلی، که می تواند حتی موثرتر بشود. با به چالش کشیدن خود برای تغییر الگو های گذشته، می توانید کالای خود را برای مشتریان متمایز کنید می توانید.

اخلال باید مرتبط و غیر منتظره باشد، اما نه چندان پر سر و صدا
اخلال در بازار نیازی به صدای بلند و واضح ندارد – آنچه لازم است ارتباطی غیر منتظره با مخاطبان هدف است. باید یک لنز و بینش جدید به مشتری بدهد تا به تجدید نظر در مورد محصول بپردازد. اخلال باید به مخاطبان هدف در حالی که همچنان به گسترش مارک تجاری خود و ارزش های آن ادامه میدهد، احترام بگذارد. اخلال باید شخصی باشد و آنچه مردم می خواهند هدف قرار دهد.

استفاده از لقمه کوچک
به مخاطبان خود فکر کنید و آنچه آنها می خواهند را عرضه کنید. آنها را با صفحات طولانی از کلمات و اطلاعات دچار سردرگمی نکنید. از عبارات کوچک و کلیدی به عنوان ” لقمه کوچک “، که قابل هضم تر برای مخاطبان تان باشد، استفاده کنید. اجازه دهید این لقمه های کوچک، تعامل مخاطبان با اطلاعات را تسهیل و آنها را به بیشتر خواندن ترغیب کند.

فراتر از ممکن ها
بزرگترین منفعت اخلال، در ایجاد تمایز است. ایجاد چیزی منحصر به فرد و موثر از طریق اخلال در استانداردهای رایج، تاثیر گذار خواهد بود. از خطر کردن و چالش خود نترسید، بهترین اخلال اغلب از یک ایده ناشناخته شروع می شود. با امتحان چیزهای جدید و حرکت فراتر از ممکن ها، به پیشرفت مدام برند خود بپردازید.

تکنولوژی های همراه را از یاد نبرید
امروزه بهترین زمان برای بازاریابی است چرا که کسب وکار ها توانایی آن را دارند که در زمان مناسب در جای مناسب (یعنی در جیب مردم) باشند. با پیشرفت های تکنولوژیکی سریع دستگاه های تلفن همراه، مردم در حال حاضر وقت بیشتری صرف آن می کنند. یعنی توسعه تلفن همراه با بازاریابی همراه شده است، چرا که مشتریان زیادی از آن استفاده می کنند. با این حال، با اینکه مردم تلفن همراه دارند اما به این معنا نیست که آنها می خواهند پیام شما را نیز دریافت کنند. هدف گیری مخاطبان خاص، کلید موفقیت در طرح بازاریابی تلفن همراه است.

کیفیت حیاتی است
مردم دستگاه های تلفن همراه خود را تقریبا در همه جا حمل می کنند و این روشی بسیار خوب برای برقراری ارتباط با مشتریان و به دست آوردن بازخورد آنان است. رتبه بندی ها و اظهار نظرات برای تجارت بسیار مهم هستند زیرا آنها می توانند دقیقاً به شرکت شما نشان دهند که چگونه باید رشد یابد، چه کاری را انجام دهد و از چه چیزی اجتناب کند. این باعث تسهیل گردش سریع اطلاعات شده، نوآوری را تداوم می بخشد و اجازه می دهد تا شما مارک تجاری خود را به خوبی به نمایش بگذارید. از بازخوردی که از مشتریان می گیرید برای افزایش کیفیت محصول خود استفاده کنید و اجازه دهید تغییر و توسعه در شرکت شما رخ دهد. همواره به دنبال راه هایی برای توسعه مجدد کیفیت و خدمات بهتر برای محصول خود باشید.

احترام گذاشتن
ایده احترام گذاری، معطوف به احترام به انتظارات مشتری است. درک نیازها، نگرانی ها و ارزش های مشتریان، کمک می کند شما به مشتریان تان بهترین محصول را بدهید. به یاد داشته باشید که قیمت، آن چیزی است که شما پرداخت می کنید اما ارزش، چیزی است که کسب می کنید. مصرف کنندگان به خاطر تجربه و خدماتی که شما برای آنها فراهم می کنید دوباره به شما رجوع خواهند کرد، نه به خاطر قیمتهای ارزان. یک تجربه متفاوت و منحصر به فرد باعث حفظ مشتریان و بازگشتشان برای تجارت می شود. ارزش برند خود را به گونه ای تعریف کنید که بهترین نمونه برای نیازهای مصرف کننده باشد.

ارقام و احساسات، هر دو را درنظر بگیرید
در حوزه بازاریابی تاکید زیادی بر روی اهمیت اعداد و داده ها برای کسب وکارها، وجود دارد، اما لزوما مهم ترین چیز نیست. احساسات بازاریابی و اهمیت تجربه مشتری را دست کم نگیرید. تمرکز بر معیارهای کمّی ممکن است اثرات احساسی محصول شما را نادیده بگیرد در حالیکه احساسات چیزی هستند که مردم را با شرکت شما همراه نگه می دارند. فیل کلمنت (CMO از AON) در مورد راهگشایی علوم شناختی در تحقیقات بازاریابی بحث هایی را مطرح کرده است که به معنای اهمیت برقراری ارتباط همزمان با عقل و احساس مشتری است. چیزهایی که مرتبط با ذهن واحساس باشند، بسیار پایدارتر هستند. دو طرح بازاریابی را بسازید: طرح بازاریابی کیفی و خوش عرضه و یک طرح احساسی اضافه.

منبع: adage.com
نویسنده: Raquel Baldelomar

برچسب ها: انجمن بازاریابی تجاری, بازاریابی, کنفرانس

5 دیدگاه ها

 1. احمدرضا حیدری گفت:

  ازسخاوت شما متشکرم

 2. مهدی اعظمی گفت:

  سلام
  نکات خوبی بود
  در مورد ارقام و احساسات بیشتر توضحیح دهید ممنون میشم

 3. احمدرضا حیدری گفت:

  متشكرم.بسیارآموزنده برد.

 4. Mahdi Mohammadi گفت:

  Dear Mr. Mohammadi,
  This is awesome that you are sharing the ideas that would cost me, personally, a great deal of money and time. I am proud of sharing and caring people like you. You give peole reason to live and care! God bless you!

 5. بهرام یارمحمدی گفت:

  باتشکر از مطالب .اما باید توجه داشت که عملیاتی کردن یک تئوری همیشه مثبت نمیشود وباید یک لیدر موفق در راس عملیات باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *