برای کسب و کار خودتان نیاز به اپلیکیشن موبایل دارید؟
25 جولای, 2015
چک لیستی برای تغییر نام شرکت
27 جولای, 2015
نمایش همه

بازاریابی با اس ام اس = حاشیه سود، به شرط آنکه . . .

زمانی که نوبت به هدایت کسب و کاری می رسد، بازاریابی از طریق پیام متنی چیزی نیست جز حاشیه سود!!! در حقیقت باید گفت که کمپین بازاریابی اس ام اس موفق دارای پتانسیل بسیار بالا همراه با نرخ تعاملی معادل هشت برابر یک کمپین بازاریابی با ایمیل است. حتی در برخی از موارد دیده شده که برخی از خرده فروشان برای کمپین های بازاریابی با  اس ام اس نرخ تبدیل باور نکردنی 23% هم عنوان کرده اند. با در نظر گرفتن موضوع ایجاز و همچنین تحویل تقریبا فوری پیام در این شیوه از بازاریابی، استراتژی این کمپین می تواند به شدت اقتصادی و کاربردی و مفید برای آن دسته از کسب و کارهایی باشد که در پی ایجاد پایگاهی از مشتریان وفادار برای خودشان می باشند.

اما سوال اینجاست که چرا کمپین های بازاریابی از طرِق اس ام اس در ایران اغلب با شکست مواجه می شود یا بازده سرمایه گذاری در آنها مناسب نیست.

دقت کنید که این کمپین ها پیام و محتوا شما را دقیقا در فضایی مجازی و کاملا شخصی به مخاطب شما تحویل می دهد و آن هم صندوق دریافت مصرف کننده شما می باشد. بنابراین شما باید به این حریم خصوصی احترام بگذارید و در عین حال بهترین استفاده را از این فرصتها بدست آورید.

در این مطلب به 4 روش برای ساخت و توسعه کسب و کار شما از طریق بازاریابی اس ام اس می پردازم، حتی در ایران!!!

 

imageedit_3_8474008236

 

1- اجازه دهید مصرف کننده گان در زمان ثبت نام شدن مطلع باشند

به منظور وارد کردن مصرف کننده گان در یک کمپین پیام رسانی به صورت اس ام اس، پیش از هر چیز به آنها اجازه دهید قبل از ثبت نام شدن بدانند که در چه چیزی در حال ثبت نام کردن هستند. این کار از طریق روش های مختلفی قابل انجام شدن می باشد، که از جمله این موارد می توان به تیک زدن یک گزینه در زمان ثبت نام یا درخواست از فرد مورد نظر برای ارسال یک کد به یک شماره خاص از طریق اس ام اس اشاره کرد. به منظور مستحکم کردن رابطه خود با مشتری شماره های آنها همیشه با رعایت اصول اخلاقی جمع آوری کنید. تا زمانی که این روش را انتخاب کنید، در زمان هرگونه ناراحتی از طرف مشتری برای توجیه کردن وی می توانید به فرایند وارد شدن وی این لیست اشاره کنید و در ادامه گزینه خروج را برای وی مهیا سازید.

 

2- انتخاب محتوای بازاریابی شما

زمانی که کمپین بازاریابی اس ام اس خود را راه اندازی کردید، در مورد انتخاب و انتشار محتوای مناسب برای مشتریان و دریافت کننده های اس ام اس خود دقت و حساسیت بسیار زیادی باید به خرج دهید. کد های تخفیف همواره یکی از راه های بسیار مناسب و با طرفدار برای کسب و کارها بوده است – مصرف کننده گان می توانند می توانند این کد ها را دریافت کنند و با وارد کردن آنها در سایت از یک تخفیف یا امتیاز ویژه در نظر گرفته شده برای خودشان استفاده کنند. همچنین در این پیام ها می توانید یک لینک کوتاه شده از وبسایت خود را هم قرار دهید – چرا که امروزه بسیار از مردم و مصرف کننده گان از گوشی های هوشمندی استفاده می کنند که قابلیت باز کردن این لینک ها و نمایش وبسایت شما در مرورگر موبایل را دارد، بنابراین از این طریق به راحتی قادر به هدایت ترافیک بسیار مناسبی به یک صفحه فرود بهینه سازی شده به این منظور می باشید.

 

3- تجزیه و تحلیل عملکرد بازاریابی با اس ام اس

همانند هر کمپین دیجیتال دیگری، اس ام هم امکان آنالیز و تجزیه و تحلیل دقیق را برای شما فراهم می آورد. ابزارهای تجزیه و تحلیل می توانند به شما برای تشخیص بسیار خوب و مناسب هر بخش اثر گذار و موثر و بخش های بدون اثر بخشی کمپین شما به شما یاری برسانند. در این رابطه زیرساخت فراهم آورنده خدمات ارسال پیام های اس ام اس بیشترین کمک و راهنمایی را می توانند به شما بکنند، چرا که اطلاعات حاصل از این کمپین ها از یک ارائه دهنده خدمات به دیگری متفاوت می باشد.

 

4- همواره گزینه برای خروج از لیست دریافت معرفی کنید

دقیقا به همان میزان که اجازه دادن به یک مصرف کننده برای اطلاع از ثبت نام شدن در لیست ارسال اس ام اس شما مهم و با اهمیت می باشد، فراهم آوردن یک روش مناسب و سهل و آسان برای لغو اشتراک از این لیست نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. یک روش مناسب برای این منظور اضافه کردن یک خط در پایان پیام متنی شما با مضمون “به منظور عدم دریافت پیام های اینچنینی کلمه “توقف” را به همی شماره ارسال نمائید.” می باشد. ممکن است قدری سخت تر کردن این فرایند لغو اشتراک برای مصرف کننده گان شما قدری وسوسه انگیز باشد، اما در نهایت این کار تنها نتیجه ای که برای شما دارد، جمع کردن عده ای مصرف کننده ناراضی در کنار خودتان است و حتی ممکن است بین آنها به عنوان انتشار دهنده محتوای هرز شناخته شوید که برای برند شما تحت هیچ شرایطی مناسب نیست.

برچسب ها: استراتژی بازاریابی, بازاریابی با اس ام اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *