بازاریابی ایمیلی همچنان اثرگذار و سود آفرین

رنگ
ده رنگ که افزایش فروش به همراه دارد و دلایل آن‌ها
17 می, 2016
مشتریان
آیا شما واقعاً به مشتریان خود گوش می‌دهید؟
18 می, 2016
نمایش همه

بازاریابی ایمیلی همچنان اثرگذار و سود آفرین

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از مؤثرترین شیوه‌های بازاریابی دیجیتال است که بازگشت سرمایه در آن بالاست.

 

بازاریابی ایمیلی (Email Marketing) رویکردی روشن و ساده دارد: معرفی کالا و خدمات به مخاطبان از طریق ایمیل.

 

این شیوه‌ی نسبتاً قدیمی که فراز و فرودهایی را به خود دیده است، برخلاف انتظار همچنان صدرنشین بازگشت ROI است، و حتی پس از سئو قرار می‌گیرد.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت Marketing Tech News، طبق اطلاعات به‌دست‌آمده از نظرسنجی از 1100 بازاریاب در ماه‌های فوریه و مارس سال جاری، مشخص شد که اغلب این افراد (73 درصد) معتقدند بازاریابی ایمیلی نتایج خوبی به ارمغان می‌آورد.

 

سال گذشته این رقم 66 درصد بوده است.

 

در سال 2013 تعداد بازاریاب‌هایی که از نتیجه بازاریابی ایمیل ابراز خرسندی کرده‌اند 37 درصد بوده ولی این رقم در سال 2016 با رشدی نسبتاً قابل‌توجه، به 49 درصد افزایش‌یافته است.

 

بازاریابی ایمیل

 

با این حساب به نظر می‌رسد بازاریابی ایمیلی دوباره به دوران اوج خود نزدیک می‌شود، زیرا بر طبق این نظرسنجی، سازمان‌ها به‌طور متوسط 15 درصدِ بودجه‌ی بازاریابی خود را به ایمیل اختصاص می‌دهند درحالی‌که این رقم در سال گذشته 13 درصد بوده است.

 

البته کارشناسان معتقدند که سازمان‌ها با اختصاص بودجه‌‎ی بیشتر به بازاریابی ایمیلی، می‌توانند بیش‌ازپیش خود را از این شیوه بهره‌مند سازند: شرکت‌هایی که حداقل یک‌پنجم بودجه بازاریابی خود را صرف بازاریابی ایمیل می‌کنند، احتمال این‌که فروش آن‌ها 50 درصد افزایش یابد، هشت برابر است.

 

ضمناً بازاریابی ایمیلی علاوه بر کاهش هزینه‌های جذب و حفظ مشتری، باعث افزایش وفاداری مشتریان می‌شود که این آخری بسیار ارزشمند و قابل‌توجه است.

 

در این تحقیق با اشاره به نقش ابزار همراه و به‌ویژه اسمارت‌فون‌ها در بازاریابی ایمیلی، آمده است: به‌طور متوسط 40 درصد کمپین‌های ایمیلی در اسمارت‌فون‌ها باز می‌شود و این رقم سیر صعودی دارد.

 

بااین‌حال به نظر می‌رسد شرکت‌ها فاقد استراتژی دقیق، روشن و حساب‌شده‌ای برای استفاده از موبایل در  کمپین‌های خود هستند.

 

 

در کنار این آمار و ارقام خوشحال‌کننده، بازاریاب‌ها با چالش‌هایی نیز روبرو هستند.

 

به‌عنوان‌مثال، Henry Hyder-Smith مدیرعامل شرکت Adestra می‌گوید با نگاهی به آینده، ضروری است که بازاریاب‌ها به مقوله مدیریت اطلاعات و شیوه‌های جذب مخاطب توجه ویژه‌‌ای داشته باشند.

 

برچسب ها: بازاریابی ایمیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *