آیا کمپین بازاریابی ایمیلی شما برای نسل هزاره (نسل ایگرگ) جذاب نیست؟

چگونه به یک ستاره بازاریابی دیجیتال تبدیل شوم؟
6 می, 2015
آمیتاوا چاتوپاد هیای: پروفسور بازاریابی در INSEAD
8 می, 2015
نمایش همه

آیا کمپین بازاریابی ایمیلی شما برای نسل هزاره (نسل ایگرگ) جذاب نیست؟

چه تضمینی دارید که  ایمیل های تجاری تان با عنوانی مانند  ” چرا نسل هزاره (برند شما) را ترجیح می دهد” در لیست اسپم ایمیل این افراد قرار نگیرد؟

چرا؟ به دلایل بسیاری….

اجازه دهید ببینیم بازاریابان وقتی در تلاش برای جذب این دسته از افراد جامعه هستند، چه اشتباهاتی می کنند و اینکه اگر شما هم چنین اشتباهاتی را مرتکب می شوید، راه حل فرار از این اشتباهات چیست؟

 

1- با مخاطبانتان قرار ملاقات ندارید.

38% نسل هزاره (متولدین 1982 به بعد) بصورت آزاد کار می کنند، بدان معنی که منحصرا به کار کردن بین ساعات 5-9 محدود نمی باشند. 89% از این افراد ایمیل خود را مدتها پس از اتمام کار روزانه خود چک می کنند. به عبارت دیگر، نسل هزاره ای ها ترکیبی از کار و زندگی دارند، یعنی زمان کار و زمان بازی را ترکیب می کنند، تا جائیکه این زمان ها اغلب غیر قابل تشخیص می باشد.

این امر برای بازاریابان ایمیلی به چه معناست؟ افراد نسل هزاره دائما ایمیل خود را چک می کنند  و برای آنها فرقی ندارد که شما ایمیلتان را به حسب شخصی آنها بفرستید یا ایمیل کاری آنها.

اگر محتوا شما برای بازاریابی ایمیلی برنامه ریزی مناسبی نداشته باشد، به سرعت در لیست اسپم این افراد قرار می گیرد. آدرس ایمیل این افراد که عموما به گروه های تبلیغاتی مختلف فروخته می شود، ایمیل هایی را که پیش از این برایش درخواستی مبنی بر دریافت آنها نداده باشند را نادیده می گیرند.

هنگامی که درصدد ثبت نام افراد در لیست ایمیل خود هستید، به آنها اطمینان دهید که  آنها ایمیل مناسبی را هر روز در زمان خاصی دریافت می نمایند. وعده ی تحویل در یک زمان خاص، تعامل و مشارکت خوانندگان را افزایش خواهد داد.

 

email-computer-type-typing-ss-1920

 

2- ایمیل خودتان را برای دریافت بر روی موبایل بهینه سازی نمی کنید.

نسل هزاره ی دوم یاد گرفته اند که همیشه با تلفن هایشان در ارتباط باشند. آنها از کودکی با عبارت “کودک در ماشین است(Baby on Board) ” بزرگ شده و “اول امنیت” در ذهن آنها تثبیت شده است.

دستگاه های تلفن وسیله ای برای ارتباط دائم با گروه های اصلی است که این گروه از افراد همواره با آنها در ارتباط است و هرچند لزوما ایمیل خود را بخاطر مسائل امنیتی چک نمی کنند، اما خواهان حفظ ارتباط خود با افراد حاضر در شبکه ارتباطی خود هستند.

انتظار می رود این افراد در تمامی نقاط در طول روز با هر دستگاهی ایمیل خود را چک کنند. این بدان معناست که وقتی صفحه کامپیوتر آنها خاموش است، صفحه موبایل آنها روشن است.  با توجه به 78% ایمیل های ارسالی بدون در نظر گرفتن سیستم عامل موبایل، 70% مصرف کنندگان ایمیل هایی که برای موبایل بهینه نشده باشد، را پاک می کنند.

 

3- پیامهای شما به آنها بر اساس باورهای غلط و کلیشه ای است نه داده ها!

افراد نسل هزاره اغلب بد اخلاق، نابالغ و عجول هستند. به نظر شما خودخواه هستند؟ آیا میخواهید در ارسال پیام های خود به آنها تجدید نظر کنید؟

87% از افراد این نسل به موسسات خیریه کمک نموده و تقریبا نیمی از آنها داوطلب کمک هستند. آنها صرفه جو بوده و 85 درصد آنها علت مناسب و ارزشمندی برای خرید دارند و از آن به عنوان یک راهنما برای توصیه ی یک برند به دوستان شان استفاده می نمایند. پس برای ارتباط با آنها بهتر است بجای استفاده از قالب های کلیشه ای محتوای خود را بر حسب اطلاعات بدست آمده از رفتار آنها تنظیم کنید.

 

4- شما واقعاً برای آنها اسپم می فرستید!

سیستم فیلترینگ اسپم که مورد استفاده نسل هزاره است، بسیار نکته بین است، آنقدر که به سرعت ایمیل های ناخواسته را بیرون می اندازند.

به عبارتی نسل هزاره به عنوان نسلی که با آموزش چگونگی جلوگیری از ارتباطات ناخواسته بزرگ شده اند، ترسی از انتقال ایمیل های مزاحم به اسپم ندارند.

به لیست ایمیل خود نگاهی بیندازید. آیا از جوانترین مشترک خود خواسته اید تا بخشی از لیست شما باشد، یا ایمیل آنها را خریده اید؟ محتوای تولیدی شما باید به حد کافی جالب  باشد تا آنها خودشان داوطلبانه در لیست ایمیل شما مشترک شوند. اگر چنین نیست، شما احتمالا در حال ارسال اطلاعات بی ربط به یک مخاطب بی تفاوت هستید.

مهم تر از همه، لحن گفتار خود را تا حدی پایین بیاورید که شبیه یک زمزمه باشد. محتوای شما باید کوتاه، جالب، و جدید باشد تا افراد نسل هزاره به آسانی آن را با گروه دوستان خود به اشتراک بگذارند.

درنهایت، این افراد خواهان ایمیل های مفید می باشند. آنها طالب ایمیل هایی هستند که روی دستگاه مورد نظر آنها بخوبی خوانده شود، ایمیل هایی که با علائق و احساسات آنها در ارتباط باشد.

اگر  تیم بازاریابی ایمیلی شما این سه مرحله آسان را نادیده بگیرد، باید در انتظار قرار گرفتن ایمیل های خود در لیست اسپم افراد نسل هزاره باشید.

برچسب ها: بازاریابی ایمیلی, نسل ایگرگ, نسل هزاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *