هوش هیجانی ، مهم‌ترین اصل در انتخاب کارمند فروش
5 دسامبر, 2014
جان سی ماکسول : متخصص مدیریت و رهبری
5 دسامبر, 2014
نمایش همه

سه اشتباهی که بازاریابان ممکن است انجام دهند.

به عنوان یک بازاریاب ممکن است کارهایی را انجام دهید که برند شما را متمایز کند و یا ممکن است اشتباهاتی را انجام دهید که باعث آسیب رسیدن به برندتان شود. در ادامه سه اشتباه رایج که ممکن است توسط شما رخ دهد بیان شده است.

brand-damaging-mistakes-660x369

 

نظارت نکردن بر آن‌چه که کارمندان به صورت آنلاین می‌گویند.

در حالی‌که نظارت کردن بر آن‌چه که کارکنان و دیگر همکاران در ارتباط با شرکت شما می‌گویند کمی افراطی به نظر می‌رسد، اما بازاریابان باید بر آن‌چه همکاران‌شان به صورت آنلاین به اشتراک می‌گذارند نظارت کنند. همکاران شما نباید به طور کامل از اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی منع شوند، اما باید نسبت به محتوایی که اجازه دارند ارسال کنند آگاه باشند. یک کار خوب که بازاریابان می‌توانند انجام دهند تولید یک کتابچه راهنما شامل دستورالعمل‌های رفتار مناسب در رسانه‌های اجتماعی برای کارکنان جدید است. این کار علاوه بر این‌که کمک خواهد کرد اطلاعات محرمانه فاش نشود باعث می‌شود همه براساس یک برنامه‌ریزی مناسب حرکت کنند.

 

حضور غیرفعال در تمام رسانه‌های اجتماعی

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال برای این‌که تلاش‌های شما موفقیت‌آمیز باشد، این مهم است که بر روی یک بستر تمرکز کنید و آن را به خوبی انجام دهید. البته این کار به منابع و صنعت شما بستگی دارد. باید بدانید که براساس صنعت شما کدام رسانه‌ی اجتماعی بستر خوب‌تری برای شما خواهد بود. این نکته بسیار حائز اهمیت است که مخاطبان‌تان و بسترهایی را که در آن فعال هستند، کشف کنید و به جای حضور در همه شبکه‌های اجتماعی فقط در جایی باشید که بهتر می‌توانید عمل کنید.

 

تکرار یک کار مشابه و فرار از ایده‌های جدید

شما همواره باید نوآور باشید و ذهن خود را باز بگذارید. اگر شما کاری را بارها و بارها انجام دهید، به زودی مخاطبان خود را از دست خواهید داد که در نهایت موجب خواهد شد که برند شما از رده خارج به نظر برسد. بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک، متوسط و بزرگ وجود دارد که بازاریابی خود را برای سال‌های طولانی به همان روش انجام می‌دهند. اما اگر شما می‌خواهید رفته رفته رشد کنید باید متفاوت باشید. یک جلسه طوفان مغزی با همکاران و کارکنان خلاق ترتیب دهید و از آن‌ها بخواهید تا ایده بدهند. این جلسات می‌تواند هر سه ماه یک‌بار حدود 30 تا 60 دقیقه برگزار شود و مطمئنا اگر این جلسات به خوبی مدیریت شوند ایده‌های خوبی تولید خواهد شد. در این جلسات در نظر بگیرید که هیچ ایده‌ای احمقانه نیست، اگر افراد احساس راحتی بکنند، مطمئنا بهترین ایده‌های خود را به اشتراک خواهند گذاشت. علاوه بر این، اگر یکی از کارکنان شما با ایده‌ای پیش شما آمد، حداقل‌ترین کار ممکن که می‌توانید انجام دهید این است که قبل از این‌که ایده او را کنار بگذارید آن را جدی بگیرید و در موردش فکر کنید. کاملا به این نکته توجه داشته باشید که هر ایده‌ای ارزشمند است.

 

برچسب ها: اشتباهات بازاریابی

2 دیدگاه ها

  1. فریباحسنی گفت:

    باسلام، به نظر من حضور در شبکه های اجتماعی، در حال حاضر فقط باعث ناراحتی و نگرانی می شود چون متاسفانه بعضی از افراد هنوز فرهنگ استفاده از آن را ندارند . ترجیح می دهم در گروههای کوچک همکاری ،حضور داشته باشم . به نظر شما و سایر اعضاء محترم چه باید کرد ؟

  2. علی اشکان فر گفت:

    سلام
    با تشکر از مقالات مفید شما ، خلاقیت ایجاد یک تغییر هدفمند است و همواره باید نوآوری داشت تا دیده شویم . تجلی خلاقیت ، نوآوری است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *