شرکت تحقیقات بازار
چهار نوع مختلف از انواع شرکت تحقیقات بازار
12 می, 2016
انواع کالاها
انواع کالاها همراه با ملاحظاتی برای بازاریابی آن‌ها – بخش چهارم و پایانی
14 می, 2016
نمایش همه

اینستاگرام و ظاهر جدید آن

اینستاگرام

اینستاگرام در روز چهارشنبه گذشته از طراحی جدید لوگو خودش پرده‌برداری کرد که البته ممکن است از این طراحی جدید به‌عنوان یکی از بدترین طراحی‌های لوگو در سال جاری نام‌برده شود.

 

برند معروف اینستاگرام نماد نمایش مجازی یک دوربین واقعی بود، تقریباً توسط تمام کاربران این شبکه دوست داشته می‌شد و درواقع یکی از قابل‌تشخیص‌ترین لوگوها در کمترین زمان در حوزه فن‌آوری به شما می‌آمد. به دلیلی این برند تصور کرد که این لوگو دیگر قدیمی شده است به‌گونه‌ای که یکی از طراحان ارشد این برند عنوان کرده است که ما تصور کردیم که این لوگو دیگر بازتاب‌دهنده خلق‌وخوی کاربران این شبکه نیست و شاید بتوانیم آن را قدری بهبود ببخشیم. یا کمی دقت می‌توان فهمید که ازجمله ابرازشده توسط این طراح کاملاً سردرگمی در هدف مشخص است.

 

همچنان که در مورد اغلب موارد طراحی مجدد لوگو دیده می‌شود، گروه طراحی اینستاگرام وارد جزئیات بسیار زیاد در رابطه با تصمیمات خلاقانه و جزئیات این طراحی‌شده است. این برند اعلام کرده است که در ابتدا آن‌ها آغاز به مدرن کردن لوگو اولیه کردند که طراحی روشن‌تر و مسطح‌تری داشت که موردنظر و تائید آن‌ها نبود. بنابراین شروع به تلاشی برای استفاده از طرح رنگین‌کمان و ترکیب آن با دوربین در قالب یک طرح کاملاً جدید – با امید به تولید یک طرح مدرن برای این اپلیکیشن که ایجاد تناسبی شناخت و تطبیق‌پذیری – کردند.

 

اینستاگرام

 

این برند ادامه می‌دهد که: “در این مرحله سؤال اساسی برای ما این بود، که این کار را تا کجا باید ادامه دهیم، اگر خیلی انتزاعی عمل می‌کردیم، طرح نهایی خیلی باسابقه و ذهنیت قبلی مردم ارتباط برقرار نمی‌کرد. اگر هم خیلی دقیق و واقعی برخورد می‌کردیم، توجیه تفاوت آن با لوگو فعلی خیلی سخت می‌شد. پس از تغییرات بسیار زیاد در جزئیات کار نهایتاً با طرحی توافق کردیم که همچنان نمایی از دوربین بود، اما قدری مدرن‌تر و همچنان حال و هوایی از سال‌های پیش رو را بازگو می‌کرد.

 

درنهایت همان‌طور که می‌بینید طرح تهیه‌شده از دوربین را به تصویری کاملاً انتزاعی از یک دوربین با پس‌زمینه رنگی از رنگ‌های رنگین‌کمان تغییر دادند.

 

متأسفانه باوجوداینکه این لوگو جدید ممکن است در برخی از محیط‌ها بامعنا و زیبا به نظر برسد، اما به‌عنوان لوگو تصویری بسیار فراموش‌شدنی است که به‌راحتی در بین هزاران لوگو مشابه دیگر از اپلیکیشن ها بر روی گوشی‌های همراه کاربران به‌راحتی گم می‌شود. درواقع اینکه این لوگو جدید ازنظر تیم طراحی اینستاگرام یک بهبود و ارتقاء طراحی در نظر گرفته‌شده بسیار تعجب‌برانگیز و گیج‌کننده است، درواقع باید دید چرا اصلاً آن‌ها احساس کرده‌اند که نیازی به مدرن کردن این لوگو وجود دارد.

 

نمیشه به حالت قبلی برگردوننش؟؟؟؟

 

 

به نظر شما این طرح جدید چه تاثیری در روند بازاریابی و فروش این اپلیکیشن در سطح دنیا در کوتاه مدت و بلند مدت دارد؟

برچسب ها: اینستاگرام, ظاهر جدید اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *