نکات و ترفندهای سئو : 20 نکته برتر سئو برای گوگل در سال 2015
4 مارس, 2015
6 چیزی که باید در مورد بهینه‌سازی نرخ تبدیلات تلفن همراه بدانید
6 مارس, 2015
نمایش همه

ایده بازاریابی – قسمت ۲

ایده بازاریابی خود را بامزه کنید.
بامزه کردن هر چیزی باعث می شود که مردم در مورد آن به دیگران اطلاع دهند و در مورد آن صحبت کنند. این ایده اساس بازاریابی ویروسی است که پیام به صورت دهان به دهان بین مردم منتقل می شود و بیشتر از هر نوع کمپین بازاریابی دیگری کارایی دارد. شوخی و بامزگی نه تنها در لحظه برای مردم جذاب است بلکه اگر به گونه ای باشد که مردم در مورد آن به دوستان و خانواده خود خبر دهند موجب افزایش ارزش برند می شود و آگاهی مردم را از ماهیت برند شما بیشتر می کند.

نیازی نیست که پیامی که منتقل می کنید خیلی جدی باشد و جنبه بازاریابانه آن کاملا مشهود باشد، فقط اگر به صورت گذرا نامی از برندتان را در اینگونه کمپین های بامزه به کار ببرید کافی است. البته باید از کمپین های دیگری نیز برای پر کردن کمبودهای موجود در اینگونه کمپین ها استفاده کنید چرا که هر کمپینی نواقصی دارد و نمیتواند همه بار تبلیغاتی یک برند را به دوش بکشد. از بعضی کمپین ها فقط باید این انتظار را داشت که حساسیت لازم برای جلب توجه کمپین های بعدی را ایجاد کند
نمونه واقعی
هتل های رادیسون مجموعه ای از هتل های بسیار لوکس هستند که خدمات بسیار مجلل و ویژه ای به مشتریانشان ارائه می دهند، مشتریان آنها اغلب تجار و بیزینسمن ها هستند که بیشتر تمایل دارند وقت خود را در اتاق خود و به امور کسب وکار خود بپردازند تا اینکه در بیرون مشغول وقت گذرانی باشند و اینگونه می توانند به امور خانوادگی خود نیز بهتر بپردازند.
ایده ای که هتل رادیسون به کار برده است خیلی ساده و در عین حال جالب است، این هتل اردک های پلاستیکی کوچکی را به هر اتاق ارائه می کند که به هنگام استحمام می توان در داخل وان پر از آب با آنها بازی کرد، همراه این اردک ها نوشته هایی ارائه می شود که در انها گفته شده که مهمانان هتل می توانند این اردک ها را همراه خود ببرند و یا با اندک هزینه ای آنها را برای بچه های خود و یا هر آدرس دیگری که بخواهند ارسال کنند، و همراه آن یک پیام هم از فرستنده قرار می دهند. این اردک ها با بسته بندی های خاصی به گیرنده ها ارسال می شود و هزینه آن نیز از فرستنده دریافت می شود.

Radisson-Hotels-duck

نتیجه این ترفند تبلیغاتی این بوده است که صدها و هزارها اردک کوچک راه خود را به سرتاسر جهان پیدا کرده است و بچه ها، خانواده ها، دوستان و همکاران و حتی روسای شرکت ها اردک های هتل رادیسون را دریافت می کنند و حداقل نتیجه آن یک لبخند کوچک بر چهره این افراد است. اما همین لبخند کوچک شخصیت برند هتل های رادیسون را تغیر داده است و چهره دیگری از هتل ها لوکس ارائه کرده است. این حرکت باعث شده است که این ذهنیت که هتل های لوکس باید بسیار تشریفاتی و خشک عمل کنند تغییر کند و نشان دهد که این نوع کسب وکارها نیز می توانند بامزه باشند. علاوه بر این تاثیر آمار ها نشان داده است که تمایل تجار و بیزینس من ها برای ماندن در این هتل ها نیز افزایش یافته است.
شما نیز می توانید در کسب و کار خودتان ابتکارات بامزه ای به خرج دهید
باید مطمئن شوید که ابتکارتان طوری باشد که مردم درباره ان به دیگران خبر دهند
یک شی قابل لمس هم به ابتکارتان اضافه کنید تا به عنوان یادآوری همراه مشتریانتان باقی بماند
ولی مواظب باشید که این بامزگی به تصویر برندتان لطمه نزند
در ایران هم کمابیش از این دست اقدامات بامزه دیده می شود، شما چه تجربه ای در این زمینه دارید؟ کدام برند را به یاد دارید که چنین اقدامی کرده باشد؟

برچسب ها: تبلیغات خلاق, خلاقیت

2 دیدگاه ها

  1. محسن گفت:

    محصولاتی که یک جایزه داخل بسته بندی دارند مثل عروسک…شبیه لپ لپ و تخم مرغ شانسی.
    آیا شما نمونه بهتری دارید ؟؟؟؟میشه معرفی کنید؟؟؟

  2. مجید گفت:

    با سلام ممنون وباارزوی موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *