مدیر شبکه‌های اجتماعی
۸ مهارت مهم مدیر شبکه‌های اجتماعی در عصر بازاریابی دیجیتال
10 می, 2017
برقراری ارتباط با مشتری
مهارت‌های برقراری ارتباط با مشتری به شکل اثربخش
12 می, 2017

تبلیغات بخش بزرگی از زندگی روزمره ما را در بر گرفته است. صبح‌ها که از خواب بیدار می‌شویم تا وقتی که شب به خواب می‌رویم با انواع مختلفی از تبلیغات مواجه هستیم. اما در عصر امروز جذابیت و اثربخشی تبلیغات در صورت استفاده از ایده‌های تبلیغات خلاق میسر می‌شود. از این رو تمام برندها و شرکت‌های بزرگ دنیا به دنبال ایده‌های خلاقانه و خاص هستند. زیرا تبلیغات جذاب بخش قابل توجهی از مشتریان بالقوه شرکت‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. می‌توان گفت اگر به عنوان یک کسب و کار فعال قصد دارید به کمک تبلیغات خلاقانه به جذب مخاطب بپردازید بهتر است تیمی از افراد خلاق را برای این کار انتخاب کنید. در ادامه این مطلب نمونه‌هایی از ایده‌های تبلیغات خلاق را با هم می‌بینیم که می‌تواند به عنوان خط مشی‌ای برای کسب و کار شما نیز باشد.

نمونه‌هایی از ایده‌های تبلیغات خلاق و اثربخش

چاپ نقشه‌های شهری به عنوان تبلیغات

اگر در شهر توریستی با جاذبه‌های گردشگری فراوان فعالیت می‌کنید مطمئنا سالانه میلیون‌ها مسافر و توریست از شهر شما بازدید می‌کنند. با توجه به این‌که توریست‌ها و مسافران مسیرهای رسیدن به جاذبه‌های توریستی و گردشگری شهر شما را ندارند می‌توانید با ارائه نقشه شهر خود آن‌ها راهنمایی کنید.

ایده‌های تبلیغات خلاق

چاپ نقشه شهر یکی از ایده‌های تبلیغات خلاق برای رستوران‌ها و آژانس‌های کرایه اتومبیل

استفاده از تبلیغات محیطی خلاقانه

تبلیغات محیطی بخش بزرگی از ایده‌های تبلیغات خلاق را شامل می‌شوند. اگر بتوانید به عنوان یک برند معتبر به کمک ایده‌های خلاقانه از محیط اطراف خود برای تبلیغات و جذب مشتری استفاده کنید. بی‌شک موفق خواهید شد که علاوه بر جذب مشتری بیشتر به سودآوری شرکت خود نیز کمک کنید. به عنوان مثال یک شرکت تولیدکننده اسپاگتی به کمک ایده‌ی خلاقانه خود به کمک نقاشی روی بدنه کشتی از لنگر آن برای تبلیغات محصولات خود استفده کرده است. البته نمونه‌های بسیار متنوع و جذابی از تبلیغات محیطی خلاقانه وجود دارند که این مورد تنها گوشه‌ای از این تبلیغات را تشکیل می‌دهد.

ایده‌های تبلیغات خلاق

نمونه‌ای از تبلیغات محیطی خلاقانه یک شرکت تولید کننده اسپاگتی

استفاده از شخصیت‌های محبوب کارتونی و یا بازیگران

استفاده از شخصیت‌های محبوب تلویزیونی اعم از بازیگران یا شخصیت کارتونی در تبلیغات تاثیر مثبتی در ذهن مخاطب دارد. بنابراین ایده‌های تبلیغات خلاق و استفاده از تصویر این شخصیت‌ها می‌تواند اثربخشی تبلیغات برندها را چندین برابر کند. احتمالا نمونه‌هایی از این تبلیغات را در تبلیغات محیطی نوین چرم دیده‌اید. این برند برای تبلیغات خود معمولا از بازیگران استفاده می‌کند. در تصویر زیر نمونه‌ای از تبلیغات خلاقانه یک شرکت تولید کننده چسب زخم را با هم می‌بینیم. این شرکت برای اثربخشی تبلیغات خود از شخصیت کارتونی استفاده کرده است.

ایده‌های تبلیغات خلاق

استفاده از شخصیت کارتونی در تبلیغات ایده خلاقانه شرکت تولید چسب زخم

استفاده از ایده‌های طنز و بانمک

محتوای طنزآمیز در تبلیغات و پست‌های شبکه‌های اجتماعی معمولا طرفداران بسیاری دارد. ایده‌های محتوای طنزآمیز معمولا دانشی جمعی را در مورد موضوع خاصی با زبان طنز آلود بهبود می‌بخشد. در صورتی که برندی بخواهد از طریق به چالش کشیدن ذهن مشتری او را به چیزی تشویق کند معمولا از محتوای طنز استفاده می‌کند. در شکل زیر یکی از ایده‌های تبلیغات خلاق جاروبرقی را با هم می‌بینیم. این شرکت قدرت مکش جاروبرقی خود را با ایده‌ی شکار در هم آمیخته است.

ایده‌های تبلیغات خلاق

نمونه‌ای از ایده‌های تبلیغات خلاق با تلفیق شکار و جاروبرقی برای نشان دادن قدرت مکش

طراحی گرافیکی خاصی که ذهن را به چالش می‌کشد

طرح‌های خاص معمولا ذهن انسان را درگیر خود می‌کنند. همین چلش ذهنی سبب ماندگاری نام برند در ذهن مشتری می‌شود. بنابراین به عنوان یک برند موفق بهتر است برای تاثیرگذاری تبلیغات خود فرد خلاقی را به عنوان گرافیست مجموعه‌ی خود انتخاب کنید. زیرا محتوای بصری هر چه دقیق‌تر و خاص‌تر باشد ذهن مشتری را بیشتر درگیر خود خواهد کرد. در زیر نمونه‌ای از تبلیغات خلاق را می‌بینید. در این ایده خلاقانه طراحی به شکل مغز انسان انجام شده است. این امر باعث می‌شود مخاطب برای چند دقیقه هم که شده با دقت تمام به آن نگاه کرده و فکر کند.

ایده‌های تبلیغات خلاق

نمونه‌ای از گرافیک فوق‌العاده برای ایده تبلیغات خلاق

استفاده از حیوانات و ایجاد جلوه ویژه

معمولا بسیاری از افراد طرفدار حیوانات خانگی بانمک هستند. برای ایجاد جلوه ویژه و استفاده از ایده‌های تبلیغات خلاق می‌توانید از حیوانات با نمک در تبلیغات خود استفاده کنید. معمولا تصویر گربه، سگ و جوجه بیشترین سهم را در طراحی‌های تبلیغاتی دارد. در شکل زیر نمونه‌ای از این تبلیغات را می‌بینید. در این تبلیغات از المان گربه به عنوان دستمال ظرفشویی استفاده شده است. این امر باعث جلب توجه مخاطب می‌شود.

نمونه‌ای از استفاده از حیوانات خانگی بانمک در طراحی تبلیغات خلاقانه

برچسب ها: انواع تبلیغات, ایده تبلیغاتی, ایده‌های تبلیغات خلاق, بازاریابی و تبلیغات, تبلیغات جذاب, تبلیغات خلاق, تبلیغات خلاقانه, تبلیغات محیطی, تبلیغات محیطی جذاب
صبا روفه‌گرحق
صبا روفه‌گرحق
فارغ‌التحصیل رشته مهندسی فناوری اطلاعات (IT) و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار (MBA) گرایش بازاریابی هستم. علاقه زیادی به وبلاگ نویسی و بازاریابی محتوایی دارم. هم اکنون نیز در زمینه بازاریابی محتوایی و مدیریت شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *