شاهدی دیگر بر اهمیت شخصی‌سازی محتوا در بازاریابی دیجیتال

توزیع‌کننده
چطور برای محصول یا شرکت یک توزیع‌کننده پیدا کنیم؟ – بخش اول
17 جولای, 2016
تبلیغات آنلاین
اگر وب‌سایت در اختیاردارید، باید تبلیغات آنلاین داشته باشید
18 جولای, 2016
نمایش همه

شاهدی دیگر بر اهمیت شخصی‌سازی محتوا در بازاریابی دیجیتال

شخصی‌سازی محتوا

شخصی‌سازی محتوا (Personalization) یکی از فاکتورهای مهم در صنعت بازاریابی دیجیتال است و کارشناسان تأکید بسیار زیادی بر این مقوله داشته، آن را یکی از عوامل موفقیت کمپین‌های بازاریابی آنلاین به شمار می‌آورند.

 

شواهد فراوان نشان می‌دهد که این قابلیت باعث افزایش فروش برندها و خرده‌فروش‌ها شده و فرایند برند سازی را سرعت و شدت می‌بخشد.

 

یافته‌های اخیر مرکز تحقیقاتی فارستر (Forrester) – که در آن ادعاشده سه‌چهارم مصرف‌کنندگان، به پیشنهادها و محصولات شخصی شده‌ی برندها علاقه نشان می‌دهند – مهر تائید دیگری بر این مدعاست.

 

به گزارش  [ibazaryabi.com]به نقل از وب‌سایت Business Reporter، فارستر در نظرسنجی اخیر خود به نتایج قابل‌ملاحظه‌ای در خصوص نقش مثبت شخصی‌سازی بر حوزه یادآوری نام برند دست‌یافته است.

 

اصولاً در ایجاد یک تجربه مثبت برای مشتری‌ها، علاوه بر شخصی‌سازی، عوامل متعدد دیگری نیز دخیل است که از آن جمله می‌توان به پاسخ‌گویی سریع به سؤالات یا شکایت‌ها (47 درصد)، ساده بودن فرایند خرید (46 درصد) و امکان پیگیری سفارش‌ها به‌صورت بلادرنگ (34 درصد) اشاره کرد.

 

شخصی‌سازی محتوا

 

56 درصد مشتریان گفته‌اند اگر یک خرده‌فروش سرویس‌های شخصی شده به آن‌ها ارائه کند، احتمال این‌که مجدداً به آن مراجعه کنند بالاست.

 

اهمیت شخصی‌سازی برای شرکت‌ها و بازاریاب‌ها نیز محرز شده است.

 

بر اساس این گزارش، 94 درصد شرکت‌ها می‌گویند شخصی‌سازی «برای کسب موفقیت در زمان حال و آینده، بسیار مهم و ضروری است».

 

مرکز فارستر در پژوهش خود به حوزه‌های دیگری نیز پرداخته است: 39 درصد فعالان حاضر در نظرسنجی گفته‌اند به گمان آن‌ها اینترنت اشیاء (IoT) تأثیر شگرفی بر بازاریابی از خود بر جای خواهد گذاشت.

 

در این نظرسنجی، برخورد مشتری‌ها با عملکرد نامطلوب برندها نیز موردبررسی قرارگرفته است:

 

عده‌ای (39 درصد) گفته‌اند اگر در کار با یک برند خدمات ضعیفی دریافت دارند، این موضوع را به دوستان و آشنایان خود خواهند گفت!

 

برخی (12 درصد) هم ایده درج جملات منفی در قسمت نظرات کاربران سایت را در سر می‌پرورانند! و 10 درصد نیز از نوشتن اظهارنظرهای منفی در صفحه فیس‌بوک برند ضعیف خبر داده‌اند.

 

این گزارش با عنوان The Path to 2020: Marketers Seize the Customer Experience (مسیر 2020: بازاریاب‌ها تجربه مشتری را تصاحب خواهند کرد) منتشرشده است.

برچسب ها: بازاریابی دیجیتال, شخصی‌سازی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *