چرا باید در تبلیغات آنلاین خود از صفحات فرود استفاده کنید؟

ژان کلود لاقِش: تئوریسین سازمانی، استاد بازاریابی دانشگاه INSEAD
12 ژوئن, 2015
چهار حقیقت روابط عمومی
13 ژوئن, 2015
نمایش همه

چرا باید در تبلیغات آنلاین خود از صفحات فرود استفاده کنید؟

صفحات فرود که به آنها Landing page هم گفته می‌شود برای فروش و جذب افراد به هر منظوری که کمپین های تبلیغاتی دارند، طراحی می شوند و اگر درست طراحی شده باشند، سبب انجام عمل خاصی توسط مخاطب می‌گردند. مثلاً بیان و اسم و ایمیل خود را وارد کنند و به این صورت برای شما به لید (Lead) تبدیل بشوند. صفحه های فرود در کنار تبلیغات اینترنتی شما (بنر و یا هر چیز دیگر) کمک می کنند تا نرخ تبدیل شما افزایش پیدا کند. نرخ تبدیل یا Conversion rate با فرمول زیر حساب می شود:

نرخ تبدیل

این ساده ترین توضیح نرخ تبدیل به حساب می‌آید. در زیر نمونه ای از یک صفحه فرود تاثیر گذار را می بینید:

 

عکس داخلی مطلب

 

حالا چرا از صفحه فرود استفاده می‌کنیم؟

چندین جواب ساده برای این سوال وجود دارد، واضح ترین آنها این است که صفحه فرود نرخ تبدیل شما را افزایش می دهد. اما چگونه و به چه میزان، یکی از سوالات مهمی است که ذهن همه را مشغول می‌کند؟ در کمپینی که داخل آن از صفحه فرود استفاده شود به طورمتوسط 25% افزایش در نرخ تبدیل آن بوجود خواهد آمد.

منبع: Omniture

 

چطور یک صفحه فرود این کار را انجام می‌دهد؟

 

  • شعار هماهنگ با کمپین تبلیغاتی: یکی از مهمترین جنبه های بازاریابی آنلاین و تبلیغات اینترنتی این است که شعار و پیامی که می‌رسانید در همه بخش‌های کمپین یکسان باشد، زیرا باعث می‌شود به شما اعتماد بیشتری کنند. (اولین اشتباهی که می‌تواند رخ می‌دهد این است که شعار تبلیغاتی بنر شما با صفحه فرود یکی نباشد). نمایش دادن شعار و پیام کمپین وقتی کاربرها را بعد از کلیک روی بنر تبلیغاتی خود به صفحه فرود هدایت می کنید، کار آسان‌تری است تا اینکه آنها را به صفحه اول سایت خود هدایت کنید که معلوم نیست بتوانند آنچه که در نظر دارند را پیدا کرده و حتی عمل مورد نظر شما را انجام دهند.
  • قابلیت تست کردن: تست کردن واکنش کاربرها به چند صفحه فرود مجزا کار آسان‌تری است تا اینکه بخواهید در صفحه اول سایت خود تغییری ایجاد کنید. این روش به مقدار قابل توجهی سریع‌تر جواب می‌دهد. چرا؟ زیرا در صفحه فرود شما تقریباً همه از طریق تبلیغات شما وارد شده‌اند و شما هم می‌خواهید که تست کنید چگونه می‌توانید بیشتر این افراد رو جذب کنید. اما در صفحه اول سایت شما از ورودی‌های دیگری به غیر از تبلیغات هم، مخاطب وارد می‌شود.
  • گزارش دقیق تر: فراهم کردن یگ گزارش درباره کمپین تبلیغاتی خیلی ساده‌تر است. اگر به جای صفحه فرود از صفحه اول سایت خود استفاده کنید، با ورود کاربر به این صفحه چندین مسیر برای آن وجود دارد که امکان انتخاب هر کدام از آنها امکان پذیر است. این قضیه باعث می شود نتوانید آن را دنبال کرده و متوجه شوید که چی اتفاقی رخ داده است. (امکان پذیر است اما خیلی دشوار خواهد بود.)
  • از به هم ریختگی جلوگیری می کند: اگر قرار باشد هر پیشنهادی که ارائه می‌دهید را روی صفحه اصلی سایت قرار دهید، صفحه اول وب‌سایت شما به شدت به هم ریخته و مخاطب را سردرگم خواهد کرد . با استفاده کردن از صفحه فرود می توانید از این صفحه فقط برای یک منظور خاص استفاده کرده و پیام خود را راحت‌تر انتقال دهید.

این مطلب توسط تیم شبکه تبلیغات نگارش و ویرایش شده است.

برچسب ها: تبلیغات آنلاین, صفحه فرود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *