بودجه شرکت‌ها در حوزه تبلیغات اجتماعی رو به افزایش است

قانون پارتو
قانون پارتو و نُه مورداستفاده از آن در بازاریابی – بخش دوم
1 می, 2016
انواع کالاها
انواع کالاها و ملاحظاتی از بازاریابی آن‌ها – بخش اول
2 می, 2016
نمایش همه

بودجه شرکت‌ها در حوزه تبلیغات اجتماعی رو به افزایش است

تبلیغات اجتماعی

بودجه‌ای که شرکت‌ها برای تبلیغات اجتماعی (Social Advertising) کنار می‌گذارند مرتباً در حال افزایش است.  

 

تبلیغات اجتماعی که به مفهوم درج آگهی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی است، معادل بازاریابی اجتماعی نبوده بلکه یک ابزار مهم و کارآمد در این شیوه‌ی بازاریابی به شمار می‌رود‌.

 

در یک تعریف ساده می‌توان تبلیغات اجتماعی را «کسب توجه مخاطبان به یک موضوع از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی» عنوان کرد؛ یعنی در این شبکه‌ها کوشش می‌شود تبلیغات و محتوایی تولید شود که نگاه کاربران را به خود جلب کرده و آن‌ها را تشویق کند که آن مطلب را بین شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

 

در این حالت سعی می‌شود کاربر شرکت‌کننده باشد تا تماشاگر صِرف.

 

اگرچه تاریخچه بازاریابی اجتماعی به سال‌های آغازین دهه 70 میلادی بازمی‌گردد ولی با ظهور رسانه‌های نوین از قبیل اینترنت و پیام‌رسان‌های موبایلی، این ایده دچار تغییر و تحول بسیاری شد.

 

تبلیغات اجتماعی

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از وب‌سایت Marketing Tech News، در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی، 86 درصد بازاریاب‌ها بودجه‌ای بیش از بودجه سال گذشته به تبلیغات اجتماعی اختصاص داده‌اند.

 

هزینه اختصاص‌یافته به نمایش آگهی در موبایل نیز 122 درصد رشد داشته است.

 

افزایش نمایش تبلیغات در اینستاگرام و Dynamic Product Ads فیس‌بوک نیز به این روند صعودی کمک کرده است.

 

بر اساس داده‌هایی که سایت Kenshoo به دست داده است، پولی که بازاریاب‌ها در فصل اول سال 2016 برای Product Listing Ads (تبلیغات فهرست محصول) خرج کرده‌اند نسبت به مدت‌زمان گذشته 98 درصد رشد نشان می‌دهد.

 

کلیک‌های صورت گرفته بر آگهی‌های پولی در شبکه‌های اجتماعی نیز نسبت به سال گذشته 54 درصد رشد داشته و کلیک‌های موبایلی هم از جهش 92 درصدی برخوردار بوده است.

 

در حال حاضر 71 درصد کلیک‌هایی که بر آگهی‌های مندرج در شبکه‌های اجتماعی زده می‌شود، منشأ موبایلی دارد.

 

راب کوین (Rob Coyne) یکی از مدیران Kenshoo می‌گوید این واقعاً یک فرصت فوق‌العاده برای تبلیغاتچی‌ها و آژانس‌های تبلیغاتی است که با استفاده از پلتفرم‌های جدیدی همچون اینستاگرام بتوانند هم در حوزه جستجوهای پولی (Paid Search) و هم در بخش تبلیغات اجتماعی (Social Advertising) عملکرد فراوانی از خود نشان دهند.

برچسب ها: تبلیغات اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *