خدمات و محصولات بی هویت
28 اکتبر, 2014
اهمیت خلاقیت در کسب‌وکار
28 اکتبر, 2014
نمایش همه

هیچ‌وقت از افراد موفق این 12 جمله را نخواهید شنید.

اگر می‌خواهید به یک کارفرمای موفق در حرفه‌ی خود تبدیل شوید، می‌توانید با ساخت عادتِ فکر کردن و صحبت کردن شبیه به افرادی که می‌شناسید و یا در مورد موفقیت‌های‌شان می‌شنوید شروع به این کار بکنید. در ادامه برخی از جملاتی که افراد موفق هیچ‌وقت نمی‌گویند آورده شده است.

 

1414182355-never-successful-people-phrases

1) ما نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم.
یکی از دلایلی که شرکت‌های موفق را می‌سازد، توانایی آن‌ها برای حل مشکلات مردم است و این‌که آن‌ها اولویت اصلی خود را حل مشکلات مردم می‌دانند. اگر نیازها به طور مکرر تکرار شوند مردمان موفق تلاش می‌کنند و یاد می‌گیرند که چگونه آن‌ها را به سرعت حل کنند.

 
2) نمی‌دانم چگونه باید این کار را انجام دهم.
افراد موفق تلاش می‌کنند در جهت موفقیت در یک پروژه یا زندگی حرفه‌ای خود همواره یاد بگیرند. به عنوان مثال شما هرگز یک مشاور کسب‌وکار بین‌المللی واقعا موفق را نخواهید دید که سالی چندبار به ایتالیا سفر ‌کند و از یادگیری زبان ایتالیایی امتناع می‌کند.

 
3)  نمی‌دانم راه حل چیست.
اقرار به جهل باعث نمی‌شود که مشکل حل شود. در حالی که تعامل صادقانه همواره خوب است، به پایان رساندن جملات با این عبارت که “اما من راه‌حل را پیدا می‌کنم” راه مطمئنی برای تبدیل شدن به فردی موفق است.

 
4)  همه‌چیز را با تکیه به خودم انجام خواهم داد.
بهترین مردم می‌دانند که همواره اطراف خود را از افراد هوشمند، زرنگ و دانا پر کنند زیرا این کار باعث می‌شود کار شما همواره دقیق و درست باشد. افرادی را که می‌توانند به شما کمک کنند و در موفقیت شما تاثیرگذار باشند را تشخیص دهید.

 
5) هنوز زود است.
شما هرگز از بنجامین فرانکلین و یا کسی مانند استیو جابز نمی‌شنوید که بگوید “خیلی زود است که این وجود داشته باشد.” اگر یک جلسه‌ی شبکه‌سازی یا راه‌اندازی پروژه و یا فرصت مصاحبه دارید از همان ابتدا شروع به کار کنید. بخشی از موفقیت‌آمیز بودن این است که جای مناسب در مکان مناسب باشید.

 
6) این خیلی بد است که ما نمی‌توانیم با هم کار کنیم.
برخورد کردن با افرادی که همواره کار درست را انجام بدهند سخت است، اما اگر شما می‌خواهید واقعا با کسی کار کنید یک راه برای آن پیدا کنید. افرادی را پیدا کنید که از برقراری ارتباط و کار کردن با آن‌ها واقعا لذت می‌برید. افراد موفق همواره می‌دانند که کار کردن با چه کسانی با شخصیت و منافع آن‌ها همسو است.

 
7) من متاسفم، وقت ندارم.
طبق گفته‌ی لائوتزه ” زمان چیزی است که ایجاد می‌کنیم، وقتی می‌گوییم وقت آن کار را ندارم؛ مثل این است که بگوییم نمی‌خواهم آن کار را انجام دهم.”

 
8) ایده‌ی من بود.
هیچ ایده‌ای به خودی خود باعث موفقیت نمی‌شود. یک ایده زمانی موفق خواهد شد که یک تیم تجارب خود را روی ساخت و ساز ایده قرار دهند و تشویق بخش مهمی از ایجاد یک شرکت موفق و فرهنگ است.

 
9) من کتاب نمی‌خوانم.
تام کورلی در کتاب عادات ثروتمندان نوشته است که افراد ثروتمند در یک نرخ بسیار بالاتر از افراد فقیر کتاب می‌خوانند و یا گوش می‌دهند؛ ” 63 درصد از والدین ثروتمند در ماه برای فرزندان خود دو یا چند کتاب غیر داستانی می‌خرند در مقابل تنها 3 درصد از والدین فقیر این کار را انجام می‌دهند.” همچنین “63 درصد از ثروتمندان در طول رفت‌وآمد به کار به کتاب‌های صوتی گوش می‌دهند در مقابل فقط 5 درصد از مردمان فقیر این کار را انجام می‌دهند.” خواندن کتاب‌های غیرداستانی (وهمچنین داستانی) به کاهش استرس، افزایش خلاقیت و افزایش حافظه کمک می‌کند.

 
10) من به اندازه‌ی کافی خوب نیستم.
یک صفت برای خود انتخاب کنید که موفقیت در کسب‌وکار و زندگی شخصی را به شما وعده دهد. منافع واقعی خود را دنبال کنید. ببینید اگر به پول نیاز نداشتید دوست داشتید چه کاری را انجام دهید؟

 
11) اگر رقبای ما چیزی ندارند، پس ما هم به آن نیازی نداریم.
کپی کردن رقبا باعث مرگ بسیاری از کسب‌وکارها بوده است. کسب‌وکارهای موفق می‌دانند رقبای‌شان چه کاری را انجام می‌دهند، اشتباهات و شکاف‌های آن‌ها را پیدا می‌کنند و برای پاسخ به یک نیاز در صنعت آن شکاف‌ها را پر می‌کنند.

 
12) ارتباطات مهم نیستند.
مردم موفق برای ساخت اتصالات واقعی و روابط درون شبکه‌ای خود سخت کار کرده‌اند. آن‌ها می‌دانند برای رسیدن و کار کردن با کسی باید او را دنبال کنند. شبکه‌ی خود را متفکرانه‌ رشد بدهید و در سعی کنید روابط خود با آن‌ها را حفظ کنید.

 
گاهی اوقات برای رسیدن به جایی که می‌خواهید، بهترین و ساده‌ترین راه این است که به سادگی نمونه‌های موفق دیگر را دنبال کنید.

برچسب ها: افراد موفق, کسب‌وکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *