شما بهترین فرد برای بازاریابی خودتان هستید
22 آوریل, 2015
با استفاده از این رویکرد 5 مرحله ای معاملات بیشتری را به سرانجام برسانید
24 آوریل, 2015
نمایش همه

از اصول اولیه برندینگ چه می دانید؟

بدون توجه به اندازه شرکت و نوع کسب و کار شما، مسئله برندینگ یکی از مهمترین جنبه های هر کسب و کاری است و بهره مندی از آن یک مزیت بسیار مهم و با ارزش در بازار رقابتی امروز به حساب می آید. اما معنای آن چیست؟ و چگونه یک کسب و کار کوچک مانند شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

به زبان ساده برند قولی است که شما به مشتری می دهید، اینکه آنها از محصولات و خدمات شما چه انتظاری باید داشته باشند و این محصولات و خدمات چه تفاوتی با رقیب دارد؟ اینکه مشتری، شما را چگونه باید درک کند؟

آیا یک کسب و کار نو آور هستید؟ یا با تجربه و قابل اعتماد؟ آیا محصول شما با قیمت و کیفیت بالاست، یا با قیمت پایین و ارزش افزوده بالا؟ البته بدانید که در لحظه نمی توانید هر دو ویژگی را داشته باشید، بلکه جایگاه شما باید با توجه به مشتریان هدف شما تعیین شود.

اساس برند شما بر لوگو شما استوار است – – وبسایت، بسته بندی و فعالیت های تبلیغاتی – – که همگی باید در هماهنگی با برند و انتقال دهنده آن باشد.

Multi-Ethnic Group of People and Brand Concept

استراتژی برند و سرمایه

استراتژی برند چگونگی، چیستی، موقعیت زمانی و مکانی و مخاطب هدف شما را مشخص می کند. اینکه کجا تبلیغات خود را منتشر کنید، کانال های توزیع شما چگونه باشد و چگونه بصورت بصری و کلامی به ارتباط با مخاطب خود بپردازید، همه و همه جزء استراتژی برند شما قرار می گیرد.

فرایند استراتژیک برندینگ منجر به داشتن یک سرمایه برند بسیار قوی می شود، که در ادامه منجر به همراه شدن محصولات و خدمات شرکت شما با ارزش افزوده بیشتر می شود که بر آن اساس شما قادر به درخواست مبلغ بیشتر در ازاء محصولات و خدمات خود از مشتری در مقایسه با محصولات و خدمات مشابه که دارای برند خاصی نیست، می باشید. به عنوان مثالی از این دست می توان به نوشابه کوکا کولا در مقابل یک نوشابه عادی و بدون برند دیگر اشاره کرد.

تعریف کردن برند شما

تعریف برند در عین اینکه فرایندی مشکل، زمان بر و نیازمند تخصص است، اما همانند سفری اعجاب انگیز برای شناخت کسب و کار در نظر گرفته می شود و در پایین ترین سطح نیازمند پاسخ گویی به سوالات زیر است:

1- هدف شرکت شما چیست؟

2- ویژگیها و مزایای محصولات و خدمات شما چیست؟

3- پیش از این مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه در مورد کسب و کار شما چگونه می اندیشند؟

4- می خواهید شرکت شما را به عنوان دارنده چه ویژگیها و خصوصیاتی بشناسند؟

تحقیقات خود را انجام دهید. نیازها، عادات و علایق مشتریان فعلی و بالقوه خود را بشناسید. تنها بر تصورات خود به عنوان خواست مشتریان تکیه نکنید و در این راه از تجربه و تخصص مشاورین با تجربه بهره ببرید.

زمانی که برند خود را تعریف کردید، چگونه آن را به دیگران می شناسانید؟ اینها راهکارهایی به این منظور است:

یک لوگو فوق العاده در نظر بگیرید  و در همه جا آن را به نمایش بگذارید.

پیام برند خود را مکتوب کنید – نکات اصلی که می خواهید از طریق برند خود انتقال دهید، چه مواردی هستند، تمام کارکنان و عوامل شما باید از این نکات مطلع باشند.

برند خود را در تمامی جنبه های کسب و کار خود گسترش دهید – این مقوله از پاسخ گویی به تلفن ها تا پوشش کارکنان شما در جلسات رسمی و غیر رسمی گرفته تا امضاء درج شده در پایان ایمیل های ارسالی از طرف شما را شامل می شود .

قالب و الگویی مشخص برای محتوای بازاریابی خود طراحی بکنید – اساس برند و لوگو(طرح و رنگ) خود را در تمام محتوای بازاریابی و تبلیغاتی خود در نظر داشته و به کار ببرید.

برای خود یک شعار طراحی کنید – به شعار برند و تعهد خود در تمامی فعالیت ها، وفادار باشید و ثبات رویه داشته باشید.

به برند خود وفادار باشید – اگر به قولی که به مشتریان داده اید، وفادار نباشید، آنها دیگر به شما مراجعه نکرده و همچنین شما را به دوستان و شبکه ارتباطی خود معرفی نمی کنند.

برچسب ها: برندینگ, تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *