تبلیغات
این اشتباهات حوزه تبلیغات موجب کاهش نرخ تبدیل شما می‌شود
17 ژانویه, 2016
موانع ورود و خروج از بازار
موانع ورود و خروج از بازار
19 ژانویه, 2016
نمایش همه

بازاریابان صنعتی چگونه از فیسبوک استفاده می کنند؟

فیسبوک

امروزه معمولاً مردم قبل از انجام هرگونه کسب‌وکار با شما، پروفایل اجتماعی شرکت شما را بررسی می‌کنند. شما نمی‌دانید آن‌ها در چه حیطه‌ای به دنبال شما هستند، پس تمام زمینه‌هایتان را پوشش دهید و صبور باشید. ازآنجاکه توسعۀ طبیعی میسر نیست، از فیسبوک برای جلب مشتری استفاده کنید.

در اینجا ۹ روش استفادۀ موفق شرکت‌ها از فیسبوک به شیوۀ B2B و چگونگی ترکیب تدابیر آن‌ها با بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خودتان، آمده است.

 

#۱: فرهنگ شرکتتان را مشخص کنید

فیسبوک راهی عالی برای ارائۀ درکی از کسب‌وکارتان به کارمندان و مشتریان بالقوۀ آینده است.

یکی از راه‌های انجام چنین کاری، جداسازی کارمندانتان در صفحۀ فیس بوکتان است. وقتی تصاویری از کارمندانتان به اشتراک می‌گذارید که آن‌ها را در حال لذت بردن از کار یا گذراندن شادمانۀ استراحتشان نشان می‌دهد، به دیگران درکی از کسب‌وکارتان می‌دهید. مردم به همکاری با افراد مهربان علاقه‌مند هستند، پس اگر چنین افرادی دارید به دیگران نشان دهید.

همچنین با فراهم کردن نظرات بر روی صفحه‌تان، به شرکای بالقوه نشان دهید چگونه کار را اداره می‌کنید.

نظرهای مثبت، برای کسب‌وکار عالی هستند. حتی انتقادهای سازنده می‌توانند بازخورد مؤثری ایجاد کنند. فقط اطمینان حاصل کنید که به همۀ نظرات پاسخ می‌دهید.

شرکت فنّاوری Sprinklr هر دو تدبیر را به کار گرفته است.

 

فیسبوک

 

به روش‌های مختلفی فکر کنید که از طریق آن‌ها، از صفحۀ فیس‌بوکتان برای برجسته‌سازی فرهنگ شرکتتان استفاده کنید. برای مثال، اگر چندین دفتردارید، ترکیب مکانی کارمندان را به‌صورت هفتگی یا ماهانه، تغییر دهید. اگر شرکا کسب‌وکارتان را دوست دارند، از آن‌ها بخواهید نظری ارائه کنند.

صفحۀ فیسبوک کسب‌وکارتان برایتان امکان جذب مشتریان بالقوه را فراهم می‌کند، این‌گونه فرد مستعد مدنظرتان را جذب می‌کنید. علاوه بر این، کسب‌وکاری که نظرات مثبت دریافت کرده، در نظر مشتریان بالقوه، خوب است.

برای فعال کردن امکان درج نظر در صفحۀ فیس‌بوکتان، به قسمت اطلاعات صفحه بروید و گزینۀ کسب‌وکار محلی را در دسته‌بندی انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که در قسمت (( راجع به)) آدرس درست را وارد کرده‌اید (آدرس نمی‌تواند آدرس صندوق دفتر پست باشد).

 

فیسبوک

 

#۲: تصاویری بسازید که مردم می‌خواهند به اشتراک بگذارند

وقتی مخاطبانتان را درک کردید، می‌توانید محتوایی بسازید که آن‌ها می‌خواهند به اشتراک بگذارند.

نرم‌افزار مدیریت پروژۀ آسانا، برای عید شکرگزاری تعدادی فایل کامپیوتری تصویری دربارۀ شکرگزاری تهیه کرد. آن‌ها طرفدارانشان را به‌قرار دادن متن‌های تشکر بر روی صفحه‌های هم‌تیمی‌های آن‌ها تشویق کردند تا بدین طریق افراد حاضر در هر تیم از یکدیگر تشکر کنند. تشکری کوچک، تأثیری شگرف دارد.

نیاز نیست تصویر قابل اشترک گذاری، قسمتی بزرگ از کمپین باشد. یک عکس تهیه کنید که برای مخاطبانتان جالب، مهیج و جذاب باشد. سپس در قسمت به‌روزآوری صفحه‌تان، در رابطه با آن عکس سؤالی بکنید.

طراح پست، برای طراحی این متن گرافیکی، از ویژگی‌های افراد خلاق استفاده می‌کند و بعد می‌پرسد: (( آیا شما خلاق هستید؟))

 

فیسبوک

 

اگر به نگاره‌های دریافتی فکر کنید، برای ساخت آنچه مخاطب به آن علاقه‌مند است، ایده کسب می‌کنید.

درحالی‌که ممکن است فایل‌های کامپیوتری نیازمند کار بیشتری باشند، همه می‌توانند با استفاده از Canva, PicMonkey, Snagit یا یک برنامۀ عالی گرافیکی مثل فتوشاپ، فایل گرافیکی بسازند.

 

#۳: از طریق ویدئو ارتباط برقرار کنید

در بسیاری از موارد، مالکان کسب‌وکارهای کوچک، بهترین حامیان کسب‌وکارشان هستند. می‌توانید با طرفداران فیس‌بوکتان از طریق ویدئو مستقیم صحبت کنید.

جنین بلک‌ول برای مالکان کسب‌وکار که می‌خواهند برای مخاطبانشان جهتی مشخص کنند، برنامه‌های آموزشی اجرا می‌کند. او ویدئوهای ساده تهیه می‌کند تا برنامه‌ها را در صفحۀ فیس‌بوکش گسترش دهد.

باوجوداینکه معمولاً مردم فکر می‌کنند ویدئو باید حرفه‌ای باشد و تعهد بزرگی است، ویدئوی ساده و مستقیم، به‌تدریج اثر مدنظر را ایجاد می‌کند.

جنین این فیلم را در اتومبیلش در فرودگاه ضبط کرد. در این ویدئو چیز خاصی وجود ندارد و افراد بسیاری آن را دیده‌اند.

جنین در ویدئواش با مخاطبینش مستقیم صحبت می‌کند و این کار بسیار مؤثر است.

به خاطر بسپارید اگر مردم برای ویدئوی شما یا پستتان نظری نوشتند، برای محکم کردن ارتباط، مطمئن شوید به آن‌ها پاسخ داده‌اید.

اگر در مقابل دوربین راحت هستید، این ترفند را عملی کنید. وقتی شخصاً با مردم ارتباط برقرار کنید، برای کار کردن با شما مشتاق‌تر می‌شوند.

 

#۴: با عکس‌های تبلیغاتی، برجسته شوید

تصاویر همراه با نقل‌قول در بازاریابی بسیار مؤثرند، پس چرا خودتان نقل‌قولی بر یک تصویر تبلیغاتی ننویسید؟

مارک سنبورسخنگویی است که چندین کتاب با موضوع (( به رهبری بهتر تبدیل‌شدن)) نوشته است. او از نقل‌قول‌های خودش استفاده کرده و با علامت تجاری خودش تصاویری ساخته و آن‌ها را در صفحۀ فیسبوک کسب‌وکارش به اشتراک گذاشته است.

 

فیسبوک

 

نقل قول کردن از خودتان بسته به نوع بازار هدف تخصصی شما، ممکن است مناسب باشد یا نباشد. اگر نویسنده یا کارشناس هستید، انتشار افکار الهام‌دهنده  از طریق نقل‌قول، ایده‌ای قابل‌توجه است.

فهرستی از نقل‌قول‌ها تهیه کنید و تصمیم بگیرید کدام‌یک را می‌خواهید به اشتراک بگذارید. این نوع محتوا کمک می‌کند در حیطۀ خودتان، خود را رهبر جلوه دهید.

 

#۵: مردم را تحریک کنید به شما بپیوندند

به فیسبوک به‌عنوان پایگاه داده‌ای نگاه کنید که می‌توانید از طریق آن مشتریان عالی به دست آورید، ارتباط عمیق‌تری با آن‌ها برقرار کنید و به لیست ایمیلتان اضافه‌شان کنید.

برای تحریک مردم جهت پیوستن به شما، پستی درست کنید که وقتی شخص یک لیست ایمیل شما می‌پیوندد،  سمینار اینترنتی رایگان یا کتاب الکترونیکی به وی ارائه دهد. سپس از فرایند هدف قرار دادن مخاطب و تبلیغات فیسبوک برای وادار کردن مردم به دیدن آن و مشترک سد در آن، استفاده کنید که محدودۀ وسیعی از بازار هدف را جذب می‌کند.

صفحۀ پول زیبا، سمینار اینترنتی رایگانی با موضوع مالی برگزار کرد با نفعی ساده و مستقیم:(( زمان پایان نمایش پول، فرا رسیده است.))

 

فیسبوک

 

وقتی مردم برای استفاده از فیسبوک انگیزه‌ای داشته باشند،  تبلیغات فیسبوک مؤثرتر است. HubSpot و Marketo برای جذب مخاطب در ازاء محتوای رایگان، کار خوبی انجام می‌دهند. هر دو شرکت ابزارهایی مانند کتاب الکترونیک، سمینار اینترنتی و جزوۀ آموزشی و موضوعاتی مانند بازاریابی از طریق ایمیل، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات ارائه می‌دهند

انواع مختلفی از ابزار رایگان که می‌توانید ارائه کنید، برای مخاطبانتان فراهم کنید و برای معرفی این ابزار پستی درست کنید.

 

#۶: رویدادهای فیسبوکی بسازید

اگر میزبان رویدادی برای گردهمایی افراد همفکر در شرکتتان هستید، در صفحۀ فیس‌بوکتان این رویداد را اعلام کنید. دوستانتان را دعوت کنید، رویداد زا از طریق پست به اشتراک بگذارید و حتی به‌وسیلۀ تبلیغات فیسبوک نیز آن را تبلیغ کنید.

ThinkLA یک موسسۀ خیریه است که لس‌آنجلس را به‌عنوان مرکز نوآوری در رسانه، بازاریابی و تبلیغ معرفی می‌کند. تمرکز این موسسه برجذب مردم برای شرکت در رویدادها و آگاه کردن مخاطبین از رویداد بزرگ بعدی است.

 

فیسبوک

 

اگر تمرکز رویداد B2B شما بر ادامۀ آموزش، تبادل اطلاعات یا نحوۀ کار محصول باشد، در فیسبوک برایش رویداد بسازید. این روشی ساده برای اطلاع‌رسانی به طرفداران و پیروانتان است.

این ترفند برای رویدادهای مجازی مثل سمینار اینترنتی و ارتباط زنده نیز مؤثر است.

 

#۷: سؤال کنید

برای ترغیب به مشارکت، از مخاطبینتان سؤال‌های جالب کنید. آن‌ها مجبور می‌شوند پاسخ دهند.

سؤالی که می‌کنید، می‌تواند مستقیم یا غیرمستقیم به حیطه‌تان مربوط باشد. برای مثال، در یک موسسۀ تغذیۀ ترکیبی، مربی سلامت برنامۀ آموزشی از مخاطبانش پرسید چه چیز می‌خواندند. درحالی‌که تصویر استفاده‌شده در پست، کتاب‌های مربوط به‌سلامتی را نشان می‌داد، سؤال به‌قدری گسترده بود که پاسخ‌های متفاوت و بی‌شماری دریافت کند.

 

فیسبوک

 

به این فکر کنید که مخاطبانتان علاقه‌مند به پاسخ دادن به چه نوع سؤالاتی هستند.شاید باید راجع به‌وسیله یا منبع موردعلاقه‌شان در رابطه با کسب‌وکارتان، سؤال کنید.

 

#۸: حکایتتان را تعریف کنید

پذیرفتن مخاطبانتان بدین معناست که اجازه دهید سرگذشتتان را بدانند. از پنج‌شنبۀ مشابه گذشته یا بازگویی جمعه استفاده کنید و به مخاطبانتان راجع به سیر تکاملی شرکتتان مقداری اطلاعات جالب ارائه کنید.

Maersk Line بزرگ‌ترین شرکت کانتینر ترابری در دنیاست. این شرکت بابیان اندکی از تاریخ گذشته‌اش، حکایتی به سابقه‌اش افزود و انسانی‌تر نمایان شد.

 

فیسبوک

 

رسانه‌های اجتماعی بر پایۀ به اشترک گذاری هستند.  جزئیات جالب و جذاب راجع به شرکتتان پیدا کنید و آن‌ها را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید. آن‌ها از این جزئیات خوششان می‌آید و احساس هم‌بستگی بیشتری در فرایند دارند.

 

#۹: در فیسبوک تبلیغ کنید

برای مزیت دادن به پستتان، سرمایه‌گذاری در تبلیغات را در نظر بگیرید. می‌توانید از گزینه‌های هدف قرار دادن استفاده کنید تا مطمئن شوید مشتریان بالقوه، پستتان را می‌بینند.

تبلیغات برای شرکت‌های کوچک B2B  به‌طور ویژه مؤثر است. بهتر است با مالکان کسب‌وکارهای کوچک، که به محصول شما نیازمند هستند، در ارتباط باشید و این‌گونه بازگشت خوبی در سرمایه‌گذاری تبلیغات فیس‌بوکتان دریافت کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از مدیر تبلیغات فیس‌بوک، از طریق اینستاگرام نیز تبلیغ کنید.

دستگاه‌های بازرگانی الکترونیکی، نیاز دارند مردم بیشتری پست‌های آن‌ها را ببینند، بنابراین تبلیغ می‌کنند.

 

فیسبوک

 

برای اینکه از تبلیغات فیسبوک نتیجه بهتری بگیرید، شاید نیاز باشد برای افرادی که سایت شمارا فقط دیده‌اند و خریدی نکرده‌اند، دوباره بازاریابی کنید.

برای بیشترین استفاده از تبلیغاتتان، محتوای تبلیغتان را بررسی کنید و ببینید کدام‌یک مؤثرتر بوده است. ترکیبات مختلف عناوین، تصاویر و فراخوان‌ها را امتحان کنید. همچنین تبلیغات را برای مخاطبین مختلف اجرا کنید تا دریابید کدام‌یک برای کسب‌وکار B2B شما مناسب‌تر است.

 

جمع‌بندی

اگر شرکتتان B2B  است، فیس‌بوک را به‌عنوان گزینۀ رشد بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خودتان، نادیده نگیرید. هدف پست‌های شما، جذب مشتری و کارمندان بالقوه در زمان حال و آینده است. چون افراد بسیاری از فیسبوک استفاده می‌کنند، شانس خوبی مبنی بر اینکه آن‌ها در این فضا به دنبال شما هستند، وجود دارد.

بعضی از این روش‌ها را امتحان کنید، پیگیری ترتیب دهید و سپس تحلیل کنید که کدام‌یک پاسخ بهتری از سوی طرفداران و پیروان دریافت کرده است.

نظر شما چیست؟ آیا از فیسبوک به‌عنوان قسمتی از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در حوزه B2B استفاده می‌کنید؟ چه نوع پست‌هایی بیشترین مشارکت را در پی داشته‌اند؟

 

برچسب ها: بازاریابی شبکه های اجتماعی, فیسبوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *