چرا مدیریت برند جایگزین بازاریابی خواهد شد؟
2 آگوست, 2014
چگونه مشتریانی را که به عنوان معرف های برند تان هستند، افزایش دهید؟
3 آگوست, 2014
نمایش همه

استفاده از طنز به برای برجسته کردن پیام های بازاریابی

اضافه کردن طنز به مطالب خود در رسانه های اجتماعی، ویدئو، ایمیل، پیام های بازاریابی باعث جلب توجه بیشتر مشتریان می شود. این موضوع، از این واقعیت برمی خیزد که مطالبی که باعث خنداندن مخاطب می شود، بیشتر به اشتراک گذاشته می شود و بهتر به یاد می ماند. تبلیغات خنده دار، بیشتر دیده می شوند و مدام در ذهن افراد تکرار می شود. نتیجه این فرآیند مشخص است، فروش بیشتر.

مطالعات نشان داده است که در فرایند یادگیری، اضافه کردن طنز باعث افزایش سطح یادگیری می شود. چرا که توجه مخاطب را جلب کردن اولین مرحله در به خاطر سپاری مطالب است. از نظر بازاریابی نیز، استفاده از طنز باعث جلب توجه مشتری یا مشتری بالقوه می شود و پس از این توجه، ذهن مخاطب آماده آگاهی یافتن از پیام های برند شماست.

به طور مثال، خطوط هوایی جنوب غربی که از طنز برای دادن اطلاعات ایمنی قبل و در طول پرواز استفاده می کند و از ارائه این اطلاعات به صورت خشک و رسمی اجتناب می کند. مثلا پیامهایی اینچنینی:

“اگر اون چیز شبیه کیک که جلوتونه، افتاد، داد و بیداد راه نندازین، سریع مال بغل دستی تون رو وردارین بزنین به دهن تون!”

اگر شما پیام اینچنینی را در هواپیما بشنوید، علاوه بر اینکه می خندید، آنرا به خاطر می سپارید و برای بقیه نیز تعریف می کنید. این رویکرد خطوط هوایی جنوب غربی باعث شده در طول چند سال میزان سودشان را به نحو چشمگیری افزایش دهند.

به طور خلاصه، اکنون، بسیاری از برندهایی که بازارهای هدف خود را شناخته اند با استفاده از کمی تخیل و طنز، توجه مخاطبان خود را به نحو موثری به پیامهایشان جلب می کنند و فروش هنگفتی به این طریق به دست می آورند. این یک فرمول واضح و ساده است که درستی خود را بارها نشان داده است. مردم مطالب خنده دار را دوست دارند و آنها را به اشتراک می گذارند. برندی که از طنز استفاده می کند، نشان می دهد که از اعتماد به نفس خوبی برخوردار است، و این چیزی است که مخاطبان به دنبال آن هستند.

برچسب ها: طنز

2 دیدگاه ها

  1. مسعود گفت:

    مثلا تولیدی کفش درگاهی که جدیدا به یک برند موفق تبدیل شده است از روز اول روی شیشه شعبه هاش وروی جعبه کفش ها نوشته بود” نگران اینکه پا در کفش ما می کنید نباشید…”

  2. amin گفت:

    عالی خیلی ممنون از توضیحات و مثال خوبی که زدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *