بازاریابی موبایل / لازمه تجارت مدرن
20 ژوئن, 2014
آمیختگی بازاریابی خدمات
21 ژوئن, 2014
نمایش همه

آینده بازاریابی از دیدگاه یک آینده پژوه

بازاریابی دیجیتالی یا همان بازاریابی الکترونیکی هر روزه بیشتر در ابزارهایی مثل تبلت ها،گوشی های هوشمند و جدیدا عینک های گوگل نفوذ می کند. برای آنکه با آینده این نوع از بازاریابی بیشتر آشنا شویم با گرد لئونهارد که یک نویسنده و مشاور استراتژیک و مدیرعامل شرکت TheFuturesAgency هست و طبق نظر مجله وال استریت یکی از پیش بینی کنندگان برجسته حوزه رسانه است، مصاحبه کرده ایم.

بازاریابی
وی معتقد است که:

1) تا سال 2020 بیشتر روش های بازاریابی سنتی از میان خواهند رفت و بازاریابی شخصی سازی، متناسب سلایق و آرزو ها و خواسته های افراد خواهد بود و این به معنای این است که تبلیغات بیشتر به صورت محتوا خواهد بود. داده های اهمیت زیادی خواهد داشت و ما اطلاعات شخصی خودمان را در ازای استفاده از خدمات و زیرساخت های الکترونیکی در اختیار شرکت ها خواهیم گذاشت.
رابطه بین مصرف کنندگان و برندها بر مبنای اعتماد کامل خواهد بود و در صورتی که شرکت این اعتماد را به هر نحوی از بین ببرد سریعا و به صورت ویروسی موجب از بین رفتن رابطه خواهد شد.
تا سال 2020 هدف گیری بدون اجازه مصرف کنندگان کاربرد خود را از دست خواهد داد هر فرد خودش انتخاب خواهد کرد که چه چیز را از چه کسی بشنود و بببیند و این شما خواهید بود که انتخاب می کنید که چه چیز را دوست داشته باشید و شرکت ها به دنبال این خواهد بود که شما کالای آنها را دوست بدارید.

2) این ایده که هر شرکتی یک واحد بازاریابی مستقل و جداگانه داشته باشد دیگر کاربردی نخواهد داشت. در آینده نزدیک خرید بر مبنای دلیل صورت خواهد گرفت نه تبلیغ. اگر یک محصول فقط در صورتی فروش خواهد داشت که واقعا عالی باشد و مردم دوستش داشته باشندو هیچ کس دیگر از شرکت هایی که ارزش های آنها را برآورده نمی کنند خرید نخواهند کرد.

3) خدمات بر مبنای محل به ارزش زیادی پیدا خواهد کرد و به سرعت رو به روشد خواهد بود،البته این نوع خدمت رسانی نیاز به توسعه بانک های اطلاعاتی حریم شخصی خواهد داشت که اطلاعات را فقط با اجازه اشخاص در اختیار شرکت ها قرار می دهند چرا که هیچ کس حاضر نیست اطلاعات مکانی خود را بدون مجوز در اختیار دیگران قرار دهد.

4) شرکت ها سعی خواهند کرد تا احساسات افراد را در مورد برندشان پیش بینی کنند و ویژگی های محصولاتشان را مطابق این پیش بینی ها تغییر دهند و روابط جدیدی با مشتریان ایجاد کنند.همه شرکت های آینده یک کار بزرگ و اصلی خواهند داشت و آن این است که مطمئن شوند که مشتریان شان احساس امنیت و آرامش می کنند همانطور که شرکت آمازون بر خوشی و رضایت مشتری تاکید دارد، واین اولین ماموریت همه شرکت ها خواهد بود که اگر به آن عمل نکنند همه مشتریان آن ها را ترک خواهند کرد.

5) شرکت ها خواهند توانست هر اطلاعاتی می خواهند به دست آورند، اما اطلاعات به تنهایی کافی نخواهد بود و شرکت ها باید در یک سطح عاطفی و احساسی با مشتریان ارتباط برقرار کنند. مهمترین ابزار بازاریابان این خواهد بود که محصولات را هر چه بیشتر انسانی کنند، چرا که در آینده محصولی فروش خواهد رفت که یک فرد واقعا به آن نیاز داشته باشد نه محصولی که امکان دارد یک روزی مفید باشد.

گردآوری و ترجمه: محمد خاهانی

برچسب ها: آينده بازاریابی, بازاریابی

1 دیدگاه

  1. علی گفت:

    سلام
    تشکر بابت مقالات خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *