تصمیم‌گیری مصرف‌کننده
مراحل تصمیم‌گیری مصرف‌کننده
6 آوریل, 2016
مزیت رقابتی پایدار
مزیت رقابتی پایدار (SCA)
7 آوریل, 2016
نمایش همه

آماری از هزینه‌های تبلیغات در چین

هزینه‌های تبلیغات

پیش‌بینی می‌شود در سال جاری، نیمی از بودجه اختصاص یافته به هزینه‌های تبلیغات در چین، به سمت اینترنت و فضای آنلاین روانه شود.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از پایگاه Advertising Age، پنج سال پیش فقط 14.8 درصد از کل بودجه اختصاص یافته به تبلیغات چینی‌ها به اینترنت تعلق داشت ولی انتظار می‌رود امسال این رقم به 49.7 درصد برسد.

 

در این زمینه چین از متوسط جهانی جلوتر است.

 

شرکت تبلیغاتی GroupM پیش‌بینی کرده که 31 درصد بودجه جهانی تبلیغات امسال به فضای آنلاین اختصاص خواهد یافت.

 

GroupM گفته با وجود برخی نگرانی‌ها در خصوص کاهش رشد اقتصادی چین، تخمین زده می‌شود که امسال 9.3 درصد از کل بودجه تبلیغات در چین به فضای آنلاین اختصاص می‌یابد که رقمی است بالغ بر 85.7 میلیارد دلار.

 

در همین حال بودجه مربوط به نمایش آگهی در فرمت‌های سنتی رو به کاهش است.

 

هزینه‌های تبلیغات

 

در سال گذشته روزنامه‌ها 30.5 درصد بازار تبلیغات را در اختیار خود داشتند که احتمالاً این رقم در سال جاری به 30 درصد خواهد رسید.

 

بودجه نمایش آگهی در تلویزیون نیز ممکن است به 4.5 درصد برسد.

 

البته افول رونق نمایش آگهی در تلویزیون دو دلیل عمده دارد:

 

اول این که تلویزیون در چین به شدت تحت کنترل دولت مرکزی است و همین امر باعث شده مردم بیشتر به دنبال تماشای ویدئوهای آنلاین در پلتفرم‌‌های استریم باشند.

 

دیگر آن که هزینه پخش آگهی در تلویزیون بالاست و این امر، از جمله عوامل اصلی رویگردانی مدیران کسب و کارها و صاحبان مشاغل برای معرفی تولیدات خود در تلویزیون چین محسوب می‌شود.

 

شرکت رسانه‌ای ZenithOptimedia در گزارش ماه دسامبر خود گفته بود بودجه اختصاص یافته به نمایش آگهی ویدئویی به صورت پیش‌نمایش (pre-roll) تا سال 2017 سالانه 35 درصد افزایش می‌یابد.

 

این شرکت همچنین رشد جهشی برای تبلیغات موبایلی پیش‌بینی کرده است: این نوع تبلیغات در سال 2015، 118 درصد رشد داشت و انتظار می‌رود در سال 2017، 31 درصد کل تبلیغات دیجیتالی در چین، از نوع آگهی‌های موبایلی باشد.

 

گفتنی است چین یکی از مستعدترین کشورها برای رونق بیش از پیش تبلیغات آنلاین به شمار می‌رود.

 

بنا به گزارش سایت internetlivestats.com، تعداد کاربران اینترنتی در چین به بیش از 721 میلیون نفر رسیده که این رقم برابر با 52 درصد کل جمعیت این کشور پهناور می‌باشد.

 

برچسب ها: هزینه‌های تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *