بازاریابی دیجیتال و آمارهایی چند از مسائل مربوط به آن

محصول دیجیتالی
ده محصول دیجیتالی قابل فروش توسط کسب‌وکارهای خدمت محور
13 آوریل, 2016
وبلاگ
آیا وبلاگ شما باید مرکز استراتژی محتوا شما باشد؟
14 آوریل, 2016
نمایش همه

بازاریابی دیجیتال و آمارهایی چند از مسائل مربوط به آن

بازاریابی دیجیتال

سایت آموزشی – تحلیلی Econsultancy که درزمینهٔ بازاریابی دیجیتال فعالیت می‌کند، اخیراً آمار مختلفی از حوزه‌های گوناگون مرتبط با بازاریابی آنلاین به دست داده که برخی از آن‌ها کلی بوده و گروهی دیگر ویژه‌فضای آنلاین کشور انگلیس.

 

در این نوشتار بخش‌هایی از این آمار و ارقام تقدیم می‌شود.

 

به گزارش [ibazaryabi.com] به نقل از  econsultancy.com، 65 درصد تیم‌های حرفه‌ای بازاریابی از یک استراتژی سفر مشتری (customer journey) برخوردارند.

 

سفر مشتری یعنی مسیری که مشتری برای دریافت خدمات یا محصول در سازمان شما طی می‌کند.

 

امروزه سفر مشتری به یکی از موضوعات داغ بازاریابی دیجیتال تبدیل‌شده و مقالات و تحلیل‌های بسیاری پیرامون این مقوله منتشر گشته است.

 

آمار Econsultancy با اشاره به این‌که بالغ‌بر 25 درصد کسب‌وکارهای انگلیسی، در امور تجاری خود از ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرده که در سه‌ماهه چهارم سال گذشته میلادی، سفارش‌های آنلاین در حوزه بازاریابی دیجیتال 14 درصد رشد داشته است و در این خصوص نقش تلفن همراه بسیار پررنگ بوده است.

 

بازاریابی دیجیتال

 

از سوی دیگر هرچند 80 درصد مصرف‌کنندگان معتقدند اینترنت مکانی ایده آل برای شناسایی برندهای جدید به شمار می‌رود‌، ولی فقط حدود نیمی از کسب‌وکارهای کوچک آنلاین در انگلیس، کالا یا محصول خود را به مشتریانی در خارج از این کشور می‌فروشند.

 

جالب اینجاست که طبق تحقیقات اخیر PayPal، تقاضا برای خرید محصولات انگلیسی به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش‌یافته است.

 

به نظر می‌رسد در سال جدید هم اوضاع تغییر چندانی به خود نخواهد دید زیرا طبق این بررسی‌ها، فقط 35 درصد کسب‌وکارهای صرفاً داخلی در انگلیس گفته‌اند قصد دارند در سال 2016 به فروش کالا یا سرویس خود در سطح بین‌الملل روی‌آورند.

 

از دیگر آمار جالب Econsultancy این است که یک‌سوم کارمندان شرکت‌های انگلیسی می‌گویند سازمان آن‌ها باید تا سال 2020 به چاپگرهای سه‌بُعدی مجهز شود.

 

همچنین 49 درصد مصرف‌کنندگان نسبت به برندهایی که آگهی‌های نامرتبط یا پی‌درپی ارسال می‌کنند دید منفی دارند و بعضاً از کار با این برندها منصرف می‌شوند.

 

از مجموع این آمارها می‌توان چنین استنباط کرد که امروزه مشتری‌ها به دو عامل «سرعت» و «سهولت» بهای زیادی می‌دهند؛ لذا آن دسته از اپلیکیشن‌ها، برنامه‌ها و سایت‌هایی که سرعت بالاتری دارند و کالا یا خدمات را به‌آسانی در اختیار خریدار قرار می‌دهند، بهتر می‌توانند در فضای پررقابت کنونی فعالیت کرده و سوددهی خود را افزایش دهند.

برچسب ها: آمارهایی چند از بازاریابی دیجیتال, بازاریابی دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *