جایگاه مشاور در حل مشکلات سازمان
28 آوریل, 2012
تاثیر برند در ارزش گذاری کالا
29 آوریل, 2012
نمایش همه

چگونه وضعیت فعلی تجارت خود را ارزیابی کنیم ؟

هر محصول از زمانی که به بازارعرضه می شود تا زمانی که عمرش در بازار به پایان رسیده و منسوخ شود، معمولا چهار مرحله را پشت سر می گذارد که به منحنی عمر محصول معروف است.  مراحل عمر محصول به ترتیب عبارتند از:

 1) مرحله معرفی    2) مرحله رشد   3) مرحله بلوغ و اشباع  4) مرحله افول (سیر قهقرایی )

1- حفظ موقعیت: اگر شرکت شما از جذابیت بازار قوی و موقعیت رقابتی زیادی برخوردار است سرمایه گذاری برای رشد را با حداکثر توان ادامه داده و قدرت خود را حفظ نمایید.

 2- مدیریت سرمایه گذاری: اگر شرکت شما از جذابیت بازار و موقعیت رقابتی متوسط برخوردار است می بایست برنامه های فعلی خود را حفظ و سرمایه گذاری را در بخش هایی از بازار انجام دهید که ریسک پایین و سود آوری خوب داشته باشد.

3- ساخت به طور انتخابی:زمانیکه شرکت شما دارای جذابیت بازارمتوسط ولی ازموقعیت رقابتی بالایی برخوردار باشد سرمایه گذاری خودرا درجذاب ترین بخش های بازار انجام داده و توان مقابله با رقبا را داشته باشید. تاکید بر سودآوری و یا افزایش بهره وری را فراموش نکنید.

4- انحلال فعالیت: درزمانیکه جذابیت بازاروموقعیت رقابتی کم باشد، فروش زمانی مناسب می شود که بیشترین نقدینگی را برای شما به وجود آورد. میبایست هزینه های ثابت را قطع کرده و سرمایه گذاری صورت نپذیرد.

5- مدیریت درآمد: اگرجذابیت بازارشما کم و موقعیت رقابتی متوسط باشد، مدیریت خود را درسودآورترین بخش ها متمرکز کرده،سرمایه گذاری را کم و خط محصول را بهبود دهید.

6- حمایت و توجه مجدد: زمانیکه جذابیت بازارشما کم ولی ازموقعیت رقابتی بالایی برخوردارباشید می بایست بر درآمدهای فعلی خود مدیریت کرده و توجه خود را معطوف به بخش های جذاب بازار نمایید. دفاع از نقاط قوت خود را فراموش نکنید.

گردآورنده : سولماز پازوکی

10 اردیبهشت 1391

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *