یک ایده خلاقانه برای پیش فروش ۱۰۴ آپارتمان در ۴ ساعت از طریق بازاریابی چریکی

پنج راز برای استفاده از داستان گویی در موفقیت یک برند / روایت برند
15 می, 2013
چالش های شرکت ها در مواجهه با مشاور بازاریابی
21 می, 2013
نمایش همه

یک ایده خلاقانه برای پیش فروش ۱۰۴ آپارتمان در ۴ ساعت از طریق بازاریابی چریکی

خبر خوب اینه که امروز یک ایده سه ساله در ذهنم رو بعد از سه ماه تحقیق و بررسی دقیق علمی و مشورت با دوستان و همکاران به نتایج خوبی در راه اندازی یک کسب و کار جدید و بسیار پر سود در حوزه فروش و بازاریابی انحصاری در حوزه املاک و مستغلات رسیدم. کاری که مبنای اون بر پایه بازاریابی چریکی بنا نهاده شده و نه تنها من و شرکاء از آن سود خوبی رو خواهیم برد بلکه بطور مستقیم نزدیک به ۱۰۰ نفر در این کسب و کار شریک خواهند شد و با سرمایه گذاری اندک سود خوبی رو می برند.
اما اینکه چرا مبنای این کسب و کار رو بر پایه بازاریابی چریکی قرار دادم بحثی است که در همین مقاله به اون پرداخته شده و مثال موفقیت آمیزی که در سال گذشته (۱۳۹۱) اجرا شد و نتایج خوبی رو هم به بار آورد در ادامه این مقاله شرح خواهم داد.

در سال گذشته با یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت ساختمان قرارداد مشاوره بازاریابی برای پیش فروش یک مجتمع ۱۲ طبقه ۱۰۴ واحدی پزشکی تجاری در شهر کرمان را امضاء کردم. در این قرارداد من موظف شده بودم که پیشنهادهایی رو برای پیش فروش این مجتمع ارائه بدم و خودم هم اجرای کامل اون رو بر عهده بگیرم. با توجه به شرایط پیش رو من باید تمام سعی و تلاشم رو برای پیش فروش این واحدها در اندک زمان ممکن انجام می دادم. آنچه که مسلم بود برای اینکه با کمترین بودجه تبلیغاتی بتوان در کمترین زمان به هدفم برسم، راهی جز استفاده از بازاریابی چریکی نداشتم.

بازاریابی چریکی

در اولین گام بازاریابی چریکی می بایست اطلاعات دقیق و کاملی از مشتریان هدف خود بدست بیاوریم. بر همین اساس عازم شهر کرمان شده و در هتل پارس کرمان مستقر شدم. طی چند روز تحقیق کاملی در مورد فرهنگ و طرز تفکر مردم این خطه از کشور عزیزمان ایران، تاریخ شهر کرمان، صنعت ساختمان در این شهر، رسانه های پرمخاطب استان کرمان و در نهایت مراکز تجاری و پزشکی موجود شهر انجام دادم. تقریبا ۲۰۰ صفحه گزارش این سفر شد که می تونست در چگونگی اجرای کار برای من کمک خوبی باشد.

اول از هر چیز اصول بازاریابی چریکی من رو وادار می کرد که تا اونجا که ممکنه جامعه مخاطبان هدف خودم رو کوچک و کوچکتر بکنم. این مجتمع شامل ۴ طبقه تجاری و ۸ طبقه پزشکی بود. از همین رو من تصمیم گرفتم که بجای اینکه برای بخش تجاری بطور جداگانه بدنبال مشتریان جدید باشم فقط جامعه هدفم رو پزشکان قرار بدهم و جوری برنامه بازاریابی خودم را پیش ببرم که مخاطب پیش فروش بخش تجاری مجتمع نیز همان پزشکان باشند چرا که اونها هم از علاقه مندان به سرمایه گذاری هستند. در اینصورت هم جامعه هدف من بسیار کوچکتر میشد و هم اینکه بودجه تبلیغاتی تا حد زیادی کاهش پیدا می کرد و احتمال موفقیت ما بر اساس اصول بازاریابی چریکی به شدت افزایش پیدا میکرد چرا که جامعه هدف مشتریان من بسیار کوچک میشد.

خوب تا اینجا بنظر خیلی کارها خوب پیش رفت اما تازه گره اصلی کار، خودش رو نشان می داد و اون این بود که چگونه بر اساس اصول بازاریابی چریکی از ترکیبی از ابزارهای مختلف بازاریابی استفاده کنم و مشتریان خودم رو که جامعه پزشکان استان کرمان هستند رو مورد هدف قرار بدم و پیام رو به بهترین شکل ممکن به ایشان برسانم. این پیام می بایست بصورتی رسا، شفاف و ماندگار در زهن این افراد پر مشغله می رسید. من می بایست در این مرحله بهترین ترکیب از ابزارهای بازاریابی رو استفاده می کردم تا بتونم پیام خودم رو به بهترین شکل ممکن برسونم. بنظر شما این ترکیب در این شرایط چه می تونه باشه؟!

ذهن من یه شدت مشغول پیدا کردن بهترین ابزار بود. در تابستان و ماه تیر ۱۳۹۱ از یکی از دوستان که دوست پزشکی در کرمان داشت کمک گرفته و برای مذاکره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد جامعه پزشکی کرمان دوباره بار سفر را بسته و راهی این شهر شدم. هیچ ایده خاصی خلاقانه ای به ذهنم نمی رسید. یکی از اصول بازاریابی چریکی همواره استفاده از ایده های خلاقانه برای رساندن پیام بوده است. پس از ملاقات با این دوست پزشک متوجه شدم که در شهریورماه همان سال، تمامی پزشکان استان در یک گردهمایی دوستانه برای تجدید دیدار در هتل پارس کرمان دور هم جمع می شوند. علاوه بر این، اطلاعات بسیار خوبی هم راجع به بهترین پزشکان شهر و استان و طرز فکر آنها پیدا کردم که می تونست راه رو بسیار برای من روشنتر کند. این جشن و گردهمایی بهترین فرصت برای هدف قراردادن مشتریانم بود. اما چگونه و با کدام فکر خلاقانه؟!!

در هنگام بازگشت به شدت فکرم مشغول بود. چگونه می توانستم به این جشن راه یابم؟ اگر هم وارد می شدم چگونه می توانستم به بهترین شکل ممکن پیام خود را برسانم؟ می دانستم که پیدا کردن یک راه خلاقانه می تونه کار رو تمام کنه. شروع به تحقیقات بیشتر در مورد بازاریابی چریکی کردم و روش های مختلفی که در دنیا اجرا شده بود رو مورد بررسی قرار دادم اما هیچ کدام در حوزه مسکن نبودند و من متوجه شدم جز بر خودم نمی تونم بر کسی دیگه ای تکیه کنم. در همین زمان ها بود که ناگهان فکر بکری به ذهنم خطور کرد.

طرح ساخت ماکت بزرگی به ارتفاع ۳.۵ متر رو ارائه دادم. این ماکت دقیقاً به مقیاس یک بیست و پنجم ساختمان واقعی بود. بیش از ۴۰ شرکت طراحی ماکت را دعوت به همکاری کردم که فقط یک شرکت حاضر به زیر بار رفتن چنین ریسکی برای ساخت این ماکت شد. چون تاکنون در ایران ماکتی از یک ساختمان به این ابعاد ساخته نشده بود. این شرکت یکماه برای ساخت این ماکت بزرگ زمان داشت و اون رو در کارگاه خود در شهر اراک ساخت. برای دیدن این ماکت مجبور شدم ۴ بار به شهر اراک سفر کنم تا مطمئن شوم دقیقاً همان چیزی که مد نظر من است ساخته شده چرا که جزئیات در ساخت این ماکت بسیار مهم بود. می خواستم این ماکت بسیار شبیه به ساختمان واقعی بنظر برسه.

پس از مطمئن شدن از روند ساخت ماکت، یکبار دیگر به شهر کرمان سفر کرده تا موافقت برگزار کننده همایش که سازمان نظام پزشکی استان کرمان بود را جلب کنم تا شرکت ما، در آن جشن حضور داشته باشه. در اوایل به شدت مخالف حضور تبلیغاتی یک شرکت در درون آن جشن بودند و اظهار داشتند که تاکنون موافقت نکرده اند که شرکتی در این جشن برای تبلیغات یک محصول حضور داشته باشه. مذاکرات سنگین و همه جانبه شروع شد. در واقع من داشتم از ابزار لابی برای متقاعد ساختن اون سازمان استفاده می کردم تا با حضور ما در آن جشن موافقت کنند. خوشبختانه پس از چند روز موفق شدم و سازمان با حضور ما بعنوان تنها شرکت اسپانسر این جشن موافقت کرد و من احساس می کردم به موفقیت بزرگی رسیدم. باید به تهران بر می گشتم و برای تهیه سایر ابزارهای تبلیغاتی برنامه ریزی می کردم و زمان نیز به سرعت می گذشت و ما به زمان برگزاری نزدیک شده بودیم.

خوشبختانه با همکاری خوب کارفرما و مدیرعامل محترم شرکت ما کارها بخوبی پیش رفت و تمامی لوازم تبلیغاتی ما اعم از کاتالوگ ها، بسته های تبلیغاتی، بنرها و بخصوص ماکت بزرگ ساختمان آماده شده بود. ۲۰ شهریور بود و عقربه های ساعت برای من به سرعت می گذشت و ما به زمان ۳۱ شهریور که زمان برگزاری این جشن بود نزدیک می شدیم. زمان برگزاری این جشن از ساعت ۲۰ الی ۲۴ بود و من ۴ ساعت فرصت داشتم که کار را تمام کنم. هیچ وقت یادم نمی رود که بسیار مضطرب بودم و فکرم به شدت درگیر بود که
آیا این روش جواب خواهد داد؟
آیا این همه تلاش و صرف بودجه و زمان نتیجه خواهد داد؟
پیام به آن شکلی که تصور می کنم به ذهن مخاطب خواهد رسید؟
و …
سختی و استرس کار این بود که ما ۳ ماه تلاش بی وقفه بدون هیچگونه عملیات بازاریابی انجام داده بودیم و نتیجه تلاش ما در این ۴ ساعت می بایست خود را نشان می داد. روز موعود فرا رسید و به همراه تیم فروش شرکت ۳۰ شهریور ماه خود را به کرمان رساندیم. من بعنوان مدیر بازاریابی و برنامه احساس مسئولیت سنگین می کردم. در روز ۳۱ شهریور شروع به نصب بنرها و نصب کانتر و آماده سازی کاتالوگ ها کردیم که در همان زمان یک خاور ماکت را از اراک به کرمان رساند و در همان روز ماکت را در ورودی جشن پیاده کرده و نصب کردیم. همه چیز بنظر خوب می رسید.

برگزار کنندگان جشن و همکاران به شدت به ما کمک کرده بودند که از همین جا از همه آنان تشکر می کنم. بدون وجود این همکاران مطمئناً موفقیتی حاصل نمی شد. دقیقه ها به سرعت می گذشت و ما به زمان برگزاری جشن نزدیک می شدیم. ساعت ۱۹.۳۰ بود که همه چیز آماده بنظر می رسید و همکاران فروش آماده پاسخگویی بودند.
با ورود اولین شرکت کنندگان جشن خیره شدن آنان به ماکتی با این ابعاد برایم بسیار جالب بود. هیچ کس بدون مکث از کنار ماکت نمی گذشت. احساس شعف بسیار زیادی می کردم. خلاقیت کار خودش را کرد.

به قدری مشغول کار بودم که نفهمیدم عقربه های ساعت چگونه به ساعت ۲۴ نزدیک شد و از میکروفون اعلام کردند که جشن به پایان رسیده و حضار یکی یکی راه خروج را در پیش گرفتند. من با استرس زیاد به سمت کانتر رفتم و از همکاران آمار ثبت نام کنندگان برای پیش خرید را گرفتم. ما فقط ۱۰۴ واحد برای پیش فروش داشتیم. یکی از همکاران با شور و اشتیاق بسیار زیاد به من گفت ۱۱۱ نفر برای پیش خرید ثبت نام کردند و به شوخی گفت باید به همکاران سازنده بگوییم ۷ واحد دیگر نیز در نقشه ساختمان طراحی کنند وگرنه ممکن است به مشکل بخوریم. شاید نتوانید میزان خوشحالی من را در آن زمان تصور کنید. باور کردنی نبود که ما توانسته بودیم فقط در ۴ ساعت کار را تمام کنیم.
با استفاده از اصول بازاریابی چریکی که تا آن روز صرفاً در این مورد مطالعاتی داشتم توانسته بودم پروژه ای که بر عهده من گذاشته شده بود را با موفقیت به اتمام برسانم. از ته دل دعایی به جان جی کنراد لوینسون (اولین شخصی که در جهان ایده بازاریابی چریکی رو مطرح کرده بود) کردم.
در انتها از همه کسانی که من را در این راه یاری ساختند کمال تشکر را دارم و اگر همکاری این عزیزان نبود هیچوقت به این مهم دست نمی یافتیم. همکارانی من جمله مدیر عامل محترم شرکت، همکاران ما در حوزه فروش و همچنین پزشکان محترم در سازمان نظام پزشکی استان کرمان همه و همه در این موفقیت سهیم هستند و دست تک تک آنها را صمیمانه می فشارم.

نویسنده مقاله: مسعود محمدی

114 دیدگاه ها

 1. shirinpower گفت:

  مقاله بسیار خوبی بود از این بابت که یکی از مفاهیم بازاریابی برای درک بهتر در قالب مثال بیان گردید و اینکه یک مثال کاملا ایرانی برای پیاده سازی این مفهوم ارائه شد.

  • یگانه گفت:

   عالی بود، تبریک عرض می کنم و متشکر بابت به اشتراک گذاشتن موفقیت خلاقانه تون. 🙂

 2. قاسم گفت:

  از چند روش برای دادن اطلاعات استفاده کردید؟ فقط ماکت و کاتالوگ؟ آیا از قبل به روش دیگری اطلاع رسانی نکرده بودید؟ اگر راجع به انچه در همایش اتفاق افتاد بیشتر توضیح دهید خوشحال میشوم.

  • mohamadi گفت:

   ما قبل از همایش هیچ تبلیغاتی انجام ندادیم و تمام برنامه ریزی ما برای شرکت در همایش و رساندن پیام تبلیغاتی خودمان به خلاقانه ترین روش بوده است. همانگونه که در مقاله آمده است، اتفاق های فوق العاده در همایش که پیام ما را به شکل رسا به مخاطب رساند دو چیز بود: اول حرکت خلاقانه یعنی طراحی و ساخت بزرگترین ماکت ساخته شده در ایران تا آن زمان و دوم انتخاب دقیق مخاطب هدف بوده است.
   ما با نمایش ان ماکت ذهن مخاطب را فتح کردیم.

   • pegahf120 گفت:

    به نظر من اگر از قبل اطلاع رسانی میشد دیگه اثری نداشت چون ذهن انسان با سورپرایز بیشتر و سریعتر عمل میکند تا عملی که بصورت روتین و از قبل تعیین شده باشد.
    بخصوص که قشر خاص پزشکان مورد نظر بوده.

 3. reza گفت:

  خیلی ممنون از اینکه تجربه موفقتون رو به اشتراک گذاشتین…
  امیدوارم همیشه موفق باشید.
  عالی بود.

 4. علی احمدی گفت:

  خیلی ممنون هستم …. واقعا استفاده کردم ….. سئوالی داشتم در خصوص بازاریابی میتونیم برای شرکت خودمون از وجود شما بزرگواران استفاده نمود در تهران ؟ راه برقراری ارتباط چگونه است ؟ با سپاس

  • Behi گفت:

   بسیار مممنونم، برام جالب بود، فقط اگر ممکنه عکس بیشتری از ماکت واسمون بذارین…با اینکه زمینه کاریم تقریبا” توی این زمینس چیزی در مورد بازاریابی چریکی نمیدونسم….با این مطالبتون علاقمند شدم بیشتر بدونم.

 5. سامیار افشاری گفت:

  سلام پيش به سوی موفقيت بيشتر

 6. رامين نيك پور گفت:

  با سلام و درود. جناب آقاي محمدي مورد شما را خواندم و برايتان از صميم قلب آرزوي موفقيت مي كنم. با وجود اينكه بيش از يك دهه است كه مفهوم بازاريابي چريكي توسط لوينسون مطرح شده و بيش از 20 كتاب در اين موضوع نوشته شده اما در ايران بازاريابي چريكي به معناي واقعي و علمي پياده سازي نشده است. سال 1384 كاتلر از طريق ويديو كنفرانس سخنراني داشت كه براي ايران بازاريابي چريكي را تجويز كرد اما باز هم شركت هاي مشاوره مديريتي و بعضي از اساتيد فقط از نام بازاريابي چريكي استفاده كرده اند. فقط ذكر يك نكته را مهم مي دانم بدين صورت كه بازاريابي چريكي يعني استفاده از وقت، خلاقيت، انرژي و دانش بجاي پول براي پياده سازي برنامه بازاريابي است. به صورت ساده تبليغات خلاقانه شما متفاوت تر از تبليغات چريكي مي باشد. البته تبليغات خلاق راه ورود به تبليغات چريكي و به طبع آن بازاريابي چريكي است. اميدوارم در اين راه استوار و مستحكم قدم گذاشته و موفقيت هاي خوبي مثل مورد بالايي بدست بيارين.

  • mohamadi گفت:

   جناب آقای نیک پور سلام،
   از اظهار لطف شما متشکرم. همانگونه که مورد را در مقاله بررسی کردیم تمامی اصول بازاریابی چریکی یعنی وقت، خلاقیت و انرژی به چشم می خورد. اگر در حالت عادی می خواستیم این ساختمان را بفروش برسانیم حداقل یکسال وقت نیاز داشت. ما صرفا سه ماه وقت و انرژی برای برنامه ریزی گذاشتیم و میزان بودجه ۳۵۰ میلیونی تبلیغات را تا ۸۰ میلیون کاهش دادیم. زمان هم از دو سال مد نظر کارفرما به سه ماه تقلیل پیدا کرد.

 7. امیر محمد ملیانی گفت:

  با سلام و تشکر
  سوالی که به ذهنم خطور کرد این است که هزینه ساخت ماکت با این ابعاد چه قدر می باشد ؟ شما بازار هدف خود را بسیار عالی هدف گذاری کردید ولی اگر ما به جای هزینه ماکت با هزینه بسیار کمتر هدیه یا کاتالوگ و یا یک فیلم 3d max از پروژه داشتیم نتایج چه اختلافی داشت ؟ این سوالات بنده به هیچ عنوان فکر بسیار خلاقانه شمارو زیر سوال نمی برد فقط جهت تبادل نظر مطرح کردم .

  • mohamadi گفت:

   یکی از اصول بازاریابی چریکی استفاده از خلاقیت است. مواردی که شما از آن نام می برید کاری خلاقانه محسوب نمی شود. ما بازار هدف را بدرستی انتخاب کردیم و با حرکتی خلاقانه همانگونه که در جواب آقای نیک پور اعلام کردم هزینه و زمان را به شدت کاهش دادیم. موفق باشید. از اظهار نظر شما بسیار متشکرم.

 8. سینا گفت:

  با سلام و عرض تبریک به جهت موفقیت حضرتعالی و همکارانتات در این پروژه پر ریسک…
  سوال بنده درخصوص هدف شما از محدود کردن بازار هدف در این پروژه است. دلیل محدود کردن تارگت مارکت در بازاریابی چریکی و به خصوص این کیس چیست؟
  آیا کاهش بازدیدکنندگان از پروژه حضرتعالی درنهایت به کاهش احتمال موفقیت در این پروژه منجر نمی گردد؟
  نظر شخصی بنده در خصوص این ایده این است که تخصصی کردن فعالیت در پروژه مذکور (ساختمان پزشکان) ایده خلاقانه ای است اما محدود کردن بازار هدف نیز باعث افزایش ریسک در پروژه مذکور می شود.
  با تشکر از مطالب شما
  مسرور می گردم اگر نظر شما در این خصوص بیان گردد.

  • mohamadi گفت:

   ضمن تشکر از نظر جنابعالی خدمت شما عرض می کنم که به محدود کردن درست و بجای مخاطب نه تنها احتمال موفقیت شما را کاهش نمی دهد بلکه چند برابر می کند. ما برای محصولمان تا آنجا که می توانیم باید طیف مخاطبان را محدود کرده و با برنامه ریزی درست به خلاقانه ترین و رساترین روش پیاممان را به آنها برسانیم. مطمئن باشید اگر جامعه هدف کمی با اشتباه انتخاب شود و پیام هر چقدر هم که تاثیرگذار باشد باز به نتیجه دلخواه نخواهیم رسید.

 9. محتشم مهدوی گفت:

  ممنونم مقاله ای گویا وکامل بود.به امید همکاری های آینده

 10. خزایی گفت:

  ممنون از مقاله ای که نوشتید با مطالبی جالب که از اول تا اخر رو با کنجکاوی خوندم

 11. امير گفت:

  سلام مسعود جان
  هم كاري كه براي فروش واحدها انجام دادي جسورانه و موثر بود و نحوه نحوه بيانت شيرين و خواندني
  هميشه شاد و سلامت باشي

 12. محمد گفت:

  آقای محمدی از اشتراک ایده ی فوق العاده تون بسیار ممنونم
  ولی کاش عکس های بیشتری از این ماکت برای ما قرار میدادین
  نکته بعدی اینکه میخواستم بدونم شما بعد از اینکه در اون شب افراد رو تحت تاثیر ایده ی چریکی خودتون قرار دادین ، و تقاضا ایجاد کردین،چه ترفند هایی برای حفظ این تقاضا تا مرحله ی فروش داشتین؟ یعنی چطور مشتریان رو ترغیب کردین که اولین فرصت وارد معامله شوند و پشت گوش نندازند؟

  ممنون

  • mohamadi گفت:

   قبل از هر جیز از اظهار لطف شما متشکرم. شما با داشتن یک سیستم CRM خوب و تیم فروش آموزش دیده به راحتی می توانید مشتریان بالقوه خود را Follow نمایید. ارائه اخبار روند پیشرفت پروژه و بسیاری عملیات دیگر براحتی می توانید مشتریان بالقوه خود را بالفعل نمایید. انشاءالله در کارگاهی که بزودی در همین زمینه برگزار خواهیم کرد بسیاری از روش های بازاریابی چریکی در بازار ایران را ارائه خواهم داد.

 13. j.a گفت:

  تبریک میگویم. یک تجربه بسیار موفق ایرانی است.ممنون از به اشتراک گذاری تجربه پر زحمت و استرس و گرانبهایتان.

 14. Ali Mo گفت:

  باسلام ،
  تشکر از عکسها و بیان ایده ها

  بی صبرانه منتظر برگزاری سمینار خواهیم بود .

 15. زینب دهنوی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  خیلی ممنون که تجربه هاتون رو در اختیار بنده نیز گذاشتید. لطفا منو از کارگاهتون مطلع کنید
  با تشکر

 16. hossein گفت:

  فوق العاده بود تنها به اين دليل كه تلاش لازم روبطور منظم ودقيق انجام داديد ورديفهاي فرآيند رو رعايت كرديد .تبريك ميگم

 17. رضا علویان گفت:

  مقاله خوبی بود برای فعالان در عرصه بازار یابی میتواند ایده خوبی برای فروش محصولات یا خدمات باشد . با آرزوی موفقیت شما

 18. qooqsite.ir گفت:

  سلام مقاله جالب و مفيدى بود. آيا نمايش برند روى محصول هم جزو بازاريابى چريکى ميشه؟ (مثلا برند اپل پشت لپتاب اپل)

  • mohamadi گفت:

   از اظهار نظر شما کمال تشکر را دارم. نه به هیچ وجه به این شکل نیست. نمایش لوگوی یک برند بر روی محصول در حیطه بازاریابی چریکی نیست. هر شرکتی از لوگوی خود برروی محصول استفاده می کند. کاله، میهن و همه برندها چنین کاری را انجام می دهند.
   بازاریابی چریکی را میتوان در یک کلام، انتخاب دقیق مخاطب و رساندن پیام با کمترین صرف پول و بیشترین انرژی و خلاقانه ترین روش در زمان درست به مخاطب است.

 19. سعید گفت:

  دوست خوبم سلام
  موفقیت شما رو تبریک میگم
  بازاریابی چریکی رو به معنای واقعی تشریح کردی
  ممنون از تو بخاطر این مطلب
  در ضمن من در حال مطالعه کتاب بازاریابی چریکی هستم

  • mohamadi گفت:

   از اظهار نظر شم متشکرم. بزودی خلاصه کتاب بازاریابی چریکی در همین وب سایت منتظر خواهد شد و از طرف دیگر بزودی کارگاهی با همین مضمون بطور کاملا کاربردی طرح ریزی و اجرا خواهد شد. در صورتی که عضو سایت باشید مراتب مرتباً به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

 20. فاطمه احمدنژاد گفت:

  سلام مقاله تان بسيار جالب و باورنكردني بود.
  براي يادگيري بازاريابي چريكي از كجا بايد شروع كرد؟
  با تشكر فراوان كه تجربيات ارزشمندتان را منتشر نموده ايد.

  • mohamadi گفت:

   قبل از هر چیز از اظهار لطف شما کمال تشکر را دارم. یک کتاب در بخش معرفی کتاب به عنوان بازاریابی چریکی معرفی شده است. البته خلاصه این کتاب بزودی برای دانلود توسط اعضاء در این وب سایت قرار می گیرد و از طرفی در اوایل تیرماه کارگاهی پیشرفته و کاربردی در زمینه بازاریابی چریکی توسط همین وب سایت فقط برای اعضاء برگزار خواهد شد. موفق باشید.

   • محمد رضا فرخ سرشت گفت:

    آقای محمدی درود
    ممنون از اینکه این ایده خلاقتون رو با بقیه به اشتراک گذاشتین من که کلی لذت بردم و با این تفاسیر دیکه تو ذهنم خلاقیت رو مرده نمیبینم. (چون تا امروز چیزی که به من ثابت شده بود خلاقیت آنچنان کاربردی در راهبرد اهداف نداشت) 🙂
    یک سوال آیا منظورتون از عضویت در سایت همان خبرنامه هست؟
    سوال دومم آیا کارگاه آموزشیتون برگزار شد؟ مشتاقانه منتظر هستیم. اگه براتون مقدور هست یکم زود تر اطلاع رسانی کنید که افرادی مثل من که در تهران نیستند بتوانند فرصت حضور داشته باشند. با سپاس فراوان

 21. powerquest گفت:

  باعرض تبریک و تشکر به خاطر این تجربه منحصربه فرد جنابعالی .

  ولی طرح شما برای این پروژه ریسک بسیار بالایی داشته

 22. الهام تاجیک گفت:

  سلام
  واقعا از مطلبی که به اشتراک گذاشته بودید و برایم فرستاده بودید ممنون
  خیلی جالب و پر هیجان بود
  من که خیلی استفاده کردم و به معنای واقعی از نظر تجربه کاری در باره بازاریابی چریکی به عینه لمسش کردم.
  به امید موفقیت های روزافزون شما

 23. Mohammad گفت:

  با سلام واقعا خلاقانه و هوشمندانه حركت كرديد، كاملا استراتژيك ، بنده به تازگى كسب و كارى شروع كردم كه آينده ى بزرگى براى آن متصور هستم . و از آن جايي كه در مورد بازاريابي اطلاعات زيادي ندارم و همچنين سرمايه ي زيادي براي تبليغات و بازاريابي در اختيار ندارم . خيلي خوشحال خواهم شد اگر بتونم از مشاوره ها و راهنمايي هاى شما استفاده كنم و در صورت امكان ببينمتون . بنده در حال حاضر در اراك زندگي ميكنم ولي براي ديدن شما خيلي مشتاق هستم.

 24. حمیدرضا ثمربخش گفت:

  سلام
  ایده خوبیست
  مصداق حقیقی عملی کردن دانسته ها
  که در بین ما کمتر اتفاق میافتد

 25. gashemi گفت:

  مقاله بسیار جالبی بود. تحقق چنین خلاقیت و ابتکاری در ایران تحسین برانگیز است.
  موفق باشید

 26. امید حسینی گفت:

  موفق باشید

 27. Ehsan pakdin گفت:

  ممنون خوب بود

 28. simanoshahr گفت:

  با سلام به شما استاد ارجمند
  راستش مدتی بود که به موضوع بازاریابی چریکی علاقمند شده و حتی تعدادی مقاله انگلیسی را در این رابطه در اختیار دانشجویانم قرار داده بودم تا بیشتر در مورد آن تحقیق و بررسی کنیم. ولی مطلب شما به صورت چکیده من را با این موضع آشنا کرد و دید بسیار خوبی در این رابطه به من داد که از این بابت بسیار از شما ممنونم. این موضوع بیشتر از تصورم جذابیت دارد، خصوصاً برای بازار ایران که تشنه ی چنین خلاقیتهایی است. باز هم ممنونم از لطفتان

 29. شهبازی گفت:

  تجربه خیلی جالبی بود. ممنون

 30. مسعود گفت:

  تجربه جالبی بود

 31. علی گفت:

  بسیار عالی بود متشکرم

 32. a.kavyani گفت:

  سلام
  با تشکر
  با آرزوی موفقیتهای روز افزون.

 33. رضا گفت:

  واقعآ عالی بود. موفق باشید.

 34. رضا گفت:

  بسيار سپاسگزار از اينكه تجربه كاري خود را در اختيار دوستداران بازاريابي قرار داديد اميدوارم هميشه سربلند باشيد.

 35. مجید گفت:

  سلام
  خیلی ایده خوبی بوده واینکه موفق شدین خوشحالم می تونید نامو جزئیات کارگاه سازنده ماکت رو برامن بفرستین چون من از اراک هستم و بخاطر کار نیاز به این کارگاه ها و ماکت سازها دارم ممنون

 36. حسین گفت:

  متاسفانه در کشور ما به کسترش سریع و صریح این گونه بازاریابی خوشبین نیستم و این موارد را استثنا می دانم

 37. نسيبه گفت:

  سلام خوشحالم كه كشور داره به سمت حرفه اي شدن ميره

 38. رضايي گفت:

  خيلي جالب بود ايده كار و نتيجه گيري

 39. حدیث گفت:

  سلام تبریک می گم ایده جالبی بود امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید

 40. احسان گفت:

  فکر میکنم مهمترین قسمت این پروژه استفاده از ماکت و کیفیت ساخت و ابعاد آن بود . در دنیا برای ساختمان ها و برج های بزرگ و معروف قبل از ساخت این کار صورت میگیرد و کار جدیدی نیست و از این طریق پیش فروش بهتری انجام میشود. میتوان گفت چون این کار در ایران و شهری مثل کرمان تقریبا جدید بود. بازخورد خوبی دریافت شد.

 41. مینا گفت:

  با سلام و تبریک به خاطر موفقیتتان و تشکر بخاطر اینکه تجربه تان را در اختیارمان گذاشتی ولی به نظر خودتان در اوایل کار برای شروع پول لازم نیست بنظرتون این سرمایه اولیه را از کجا بیاوریم ؟؟؟؟؟

  • mohamadi گفت:

   از اظهار نظر شما کمال تشکر را دارم. اگر کتاب الکترونیکی بازاریابی چریکی در همین وب سایت را دانلود بفرمایید جواب خود را دریافت می کنید. در بازاریابی چریکی به هیچ عنوان گفته نمی شود پول لازم نیست بلکه پول کمتر و انرژی و خلاقیت بیشتر لازم است. بعنوان مثال در این پروژه هزینه تبلیغاتی ۳۵۰ میلیونی به ۸۰ میلیون تقلیل یافت و اثر گذاری نیز چند برابر شد.

 42. زهرا پاسبان گفت:

  با سلام
  ایده بسیار جالب و منحصر به فرد بوده به امید موفقیت بیشتر
  باتشکر

 43. saba گفت:

  خیلی جالب بود استفاده کردم.به امید موفقیت بیشتر

 44. محمد رضا پویان گفت:

  روش ارایه شده خوب و البته ریسک فاکتور بالایی دارد. ممنون خواهم شد اگر در مورد وجه تسمیه نام چریکی برای این روش توضیح داده شود .

 45. pegahf120 گفت:

  مرسی برای مطاب مفیدتون، هیچ چیز به خوبی مثال مطلب رو تفهیم نمیکنه.

 46. سيذ نوري عباسي گفت:

  جادارد كه به اين خلاقيت و نبوغ دست مريزاد گفت، اما اين پروژه به جهت بار نظامي آن بهتر نبود اقتصادي تر معنا شود، و اين پيشرفت آيا بدون وجود روحيه تعامل ( هماني كه درگيلان ما معضل است) امكان پذير است، و اين پيشرفته بدون وجود بودجه كه مشكل همه جوانهاست چگونه حل ميشود

 47. غلامرضا درگی گفت:

  متشکرم خیلی عالی است موفقیت شما را تبریک می گویم و توفیقات بیشترتان را آرزومندم. از اینکه تجربه بسیار عالی خویش را به دیگران منتقل نموده اید محددا تشکر می کنم.

 48. قربانی گفت:

  عالی بود. از دست و دلبازیتون برای به اشتراک گذاشتن تجربه تون تشکر می کنم. موفق باشید.

 49. mh.falahi گفت:

  واقعا مثال فوقالعاده ای بود
  و دریک نگاه کلی بازاریابی چریکی را توی این مثلتون خیلی زیبا نمایش دادید
  تازه تو صنعت ساختمان و فروش واحدهای تجاری
  ولی خیلی دوست دارم بدونم نو صنعت بیمه به چه شکل میتوانم از بازاریابی چریکی استفاده کنم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

 50. mahdizadeh گفت:

  با وجود ریسک بالا نتیجه عالی مطلوب بدست اومده

 51. roozbehs42 گفت:

  با تشکر چه خوب خوب میشد دیگران هم مثل جنابعالی فکر میکردند ودیگران رو راهنمایی میکردند وتجربه خودشان رو به دیگران منتقل میکردند

 52. علاالدین صلاحی گفت:

  با تبریک این پیروزی بزرگ و تلاش و پشتکار و تمرکز و مصمم بودن شما بی نظیر و عالی بوده است ایمان شما به موفقیتتان هر چند که با تردیدهایی ملازم بوده و این در ذات ریسکهای خلاقانه است به هر حال بسیار بسیار تبریک و تحسین.
  با تشکر

 53. دکتر منوچهر صدقی گفت:

  من تجربیات زیادی در ساخت و سرمایه گذاری دارم بنظرم طرح جالبی بود

 54. مهدی قاسمی گفت:

  با سلام خدمت شما استاد محترم من در مورد بازاریابی چریکی راهنمایی می خواستم چون من نمایندگی محصولات یک شرکت ساختمانی را در یکی از استان های کشورمان در اختیار دارم می خواستم در مورد بازاریابی بنده حقیر را راهنمایی کنید با تشکر

 55. بهرام سعدیان گفت:

  بسیار جالب است. تبریک میگویم برای این فروش فوق العاده . یک case study کاملا ایرانی

 56. محمدجواد مقومي گفت:

  با خروجي صدويازده ثبت نام به نظرم كارتون عالي بوده،اين نوشته از جهتي ديگه هم واسم جالب بود،اين كه من در مهندسين مشاور اين پروژه شاغلم و كاملا اتفاقي نوشته شما رو خوندم

 57. پارسا گفت:

  باسلام کارشما بسیار حرفه ای و قابل تحسین است.

 58. ali sakatra گفت:

  بسار علی نوشتین ممنون .
  ایا از بازار یابی چریکی دی فروش رستوران میتوان استفاده کرد ؟
  در چه زمینه هایی بیشتر میتوان استفاده کرد ؟

 59. فلاح گفت:

  خیلی خیلی عالی بود، مخصوصا به خاطر جلوگیری از سرد شدن ذهن مشتری در این نوع بازار یابی، انشالله روز به روز موفق تر! (ما باید به ایرانی بودن خودمون ببالیم …)
  وباز ممنون میشم بابت فروش چیزهای دیگر ما رو راهنمایی کنین و منابع بازاریابی چریکی رو معرفی کنین …
  شاد و موفق

 60. hamid deljoo گفت:

  با تشکر.مایلم مطلب شما را با نام خودتان در وب سایتم منتشر کنم.درصورت موافقت لطفا به اطلاعم برسونید.

 61. زمرد گفت:

  سلام
  مقالهتونو خوندم خیلی جالب بود بیشتر پشتکارتونو تحسین میکنم به نظر من اگه جدیتتون نبودکارها به خوبی پیش نمیرفت.بیشتر ما کاری نمیکنیم وبهانه میاریم
  که فلان جا فلان مشکل هست ولی اگه همون کارو شروع کنیم مطمعنا موفق میشیم.
  منم تازگیا میخوام تو بازاریابی کنم ولی فوتو فن شو بلد نیستم اما سعیمو میکنم در این مورد(بازاریابی)بیشتر مطالعه کنم ومطمعنم موفق میشم.
  خوشحال میشم شما هم دراین مورد راهنمایی هم بکنید.موفق باشید.

 62. حمید نوریان گفت:

  مطالب و روش کار شما خلاقانه و جالب بود می دانم که تحقیق کردن و آن هم ثبت تحقیقات به میزان 200 صفحه بیسار مشکل است و حتی می دانم حداقل از تلفیق 9 تکنیک در امر بازار یابی چریکی استفاده کرده اید البته سختی کار شما آنجایی است که نظرات اندیشمندان خارجی را باید به سبک و سیاقی ایرانی، بومی ومذهبی پیاده سازی می کردید. تشکر از شما امید وارم که همیشه موفق باشید.خواهش می کنم لطف کنید و مطللب بازار یابی چریکی را برایم ارسال فرمائید چوب بامشکل برخورد کردم و نتوانستم دانلود کنم باز هم از شما تشکر می کنم

 63. آرش گفت:

  اعتماد به نفس خوب شما یکی از دلایل موفقیت شما در این پروژه بود.البته لابی هم بی تاثیر نبود که به نظرم نیازه.در کل به شما تبریک میگم
  از اینکه تجربه خودتون رو در اختیار ما قرار دادید.
  موفق و پیروز باشید.

 64. کورش گفت:

  به نظرتون تنها دلیل موفقیتتون بازاریابی چریکی بوده؟ به نظرتون تورم و انتظار برای بالارفتن قیمت واحدهای شما و هم چنین انتخاب جامعه پزشکان (که نسبتاً وضع مالی مناسبی دارند و علاوه بر طبابت، تجارت هم بلدند) در فروش واحدها مؤثر نبوده؟ این که این کار شما موفقیت هست شکی نیست اما نقش بازاریابی چریکی اینقد که گفتین هست؟؟؟

 65. ماری گفت:

  هدف مندی یعنی موفقیت 100%

 66. مرضیه گفت:

  با سلام موفقیت تون رو تبریک میگم واقعا عالی بوده میخواستم ازتون خواهش کنم در رابطه با بازاریابی چریکی در شرکت طراحی سایت ایده ای دارید ممنونم

 67. hadibs گفت:

  با سلام
  ضمن آرزوی موفقیت روز افزون من هم تجربه همچین موفقیتهایی رو داشتم ولی نه به این وسعت
  ولی وقتی مطلب شما رو خوندم چون خودم بارها در زمینه سئو و بهینه سازی در چنین شرایط خوبی قرار گرفتم اشک در چشمان جمع شد و واقعا خوشحال شدم برای شما. همچنین خودم هم احساس خوبی پیدا کردم از اینکه راهی که دارم میرم درسته.
  باز هم از آشنایی با سایت شما خیلی خوشحال شدم و حتما مقالات شما رو مطالعه خواهم کرد.
  با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما و همکارانتون

 68. زمانی گفت:

  عالی بود از اینکه تجربه ارزشمندتان را دراختیار علاقه مندان به بازاریابی قراردادید متشکرم

 69. مهدی گفت:

  واقعا عالی عمل کردید.موفق باشید

 70. محمد كريمي طرقبه گفت:

  سلام متشكرم كه تجربه تون رو در سايت گذاشتين كه ما استفاده كنيم.

 71. پژوهشکده ی فرهنگی سیاسی نظامی سیاه جامگان خراسان گفت:

  کاش مسایل مالی و قیمتهارو مینوشتید مثلا اون ماکت چقدر در اومد یا بقیه ی ابزارها یا هزینه های شخصی یا قرارداد خودتون یا …..
  یک نکته خیلی خیلی خداوند در و تخته رو برات جور کرده ها و ایضا اینکه جامعه ی هدف قشر تحصیلکرده بودند و مکان هم بسیار مهم و عالی بوده .. من تصورم اینه که اگر جامعه ی هدفتون استراتژیکی بود به مشکلات بسیاری روبرو میشدید و بایستی پارامترهایی همچون فرهنگ عمومی عوام و فرهنگ خصوصی عوام ادب عمومی عوام و ادب خصوصی عوام و …. وکلی آپشن دیگه که شاید ده برابر اون 200 صفحه باید مطلب جمع میکردید …
  باید خداوند رو بسی شکر کنید

  یاعلی موفق باشید

 72. elemhamani گفت:

  سلام.ممنون از مقاله عالیتون.قانون جذب عمل کرده ومن اتفاقی تو اسپم ایمیلم ،ایمیل شما و لینک سایتتون رو دیدم.من مدتیه در بازاریابی شبکه ای فعالیت می کنم.آیا بازاریابی چریکی برای کار من جواب میده؟
  موفق وشاد باشید

 73. جهانی گفت:

  سلام ممنون از اینکه تجربتونو در اختیار دیگران قرار دادید
  موفق باشید

 74. جلال گفت:

  سلام ممنون از ارائه تجربه ارزشمندتون واقعا استفاده کردم.

 75. آرزم گفت:

  تجربه بازاریابی بسیار جالبی بود……….

 76. ghorbani83 گفت:

  خیلیییییییییییییییییی عالی بود. سپاس

 77. رشیدی گفت:

  بسیار از تجربه خوب وارشمندتان لذت بردم همیشه پیروز و کامروا باشید.

 78. مهسا پیش باز گفت:

  سلام
  آقای محمدی واقعا بهتون بابت این خلاقیت تبریک میگم ان شاالله همیشه موفق باشید
  من هم میخوام از این روش استفاده کنم تو شرکت خودمون اما مشکل اصلی اینکه نمیدونم باید از کجا و چطوری شروع کنم یا از کجا مطلبی که ربطی به کار ما داشته باشه رو بخونم تا یکم ذهنم بازتر بشه شرکت ما مربوط به دوربین های مداربستس اگه شما جایی به مطلبی برخوردید ک به کار ما مربوط بشه خیلی سپاس گذار خواهم بود ک بهم معرفی کنید.
  میدونم سرتون خیلی شلوغه ولی یه کمک کوچولو بهم بکنید
  ممنون

  • مسعود محمدی گفت:

   سرکار خانم پیش باز سلام،
   قبل از هر چیز از اظهار لطف شما سپاسگزارم. اگر بخواهید یکی از رازهای این کار را بدانید این است که می بایست خوب ببینید. کمی در مورد تبلیغات خلاق با Creative Advertising مطالعه کنید و این عبارت را جستجو کنید تا نمونه های زیادی ببینید. بی شک تبلیغ خلاقی خواهید ساخت.

 79. آیدا خلیلی-کارشناس ارشد مدیریت بازاریابی گفت:

  جناب آقای محمدی بزرگوار، خلاق و موفق!
  من همین امروز با وب سایت شما آشنا شدم. خدا را شاکرم که این اتفاق را برایم رقم زد. کاری که انجام دادید بسیار جالب، جسورانه و درخور توجه و ستایش است. به شما تبریک میگویم که نه تنها خود موفق شدید، بلکه با به اشتراک گذاشتن تجربه خود جرقه ای برای موفقیت دیگران نیز روشن میکنید.
  به عنوان یک مخاطب از کار شما ایده ای نگرفتم. فقط به این فکر کردم که من هم میتوانم!
  از بابت این تلنگر بزرگ متشکرم و منتظر روزی هستم که به عنوان یکی از نویسندگان این وب سایت تجربیات منحصر به فرد خود را با دیگران به اشتراک بگذارم.
  پیروز باشید
  آیدا خلیلی

 80. ملیحه گفت:

  باسلام. تبریک میگم عالی عمل کردید از تجربه خوبی که در اختیار دیگران قرار دادید سپاسگزارم من کارشناس تحقیق و توسعه در یک شرکت مهندسی هستم و اتفاقا مدیر عامل از من خواسته بود که ایده جدیدی برای تعیین بازار هدف و افزایش فروش ارائه دهم از مقاله شما ایده جالبی گرفتم که کاملا عملی و مفید به نظرم میاد که تا به حال بهش فکر نکرده بودم
  از صمیم قلب براتون آرزوی موفقیت دارم. به امید خواندن داستانهای موفقیت بیشتر جنابعالی در پروژه ها

 81. مهدي گفت:

  سلام
  شيوه و روش كاريتون جالب بوده ، ولي همانطور كه گفتيد حدود سه ماه وقت صرف كرديد و ضمنا كلي هم هزينه
  آيا روشهايي براي دستيابي به فروش بهتر ولي با هزينه كم هم پيشنهاد داريد ؟

 82. حسین گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما اقای محمدی و همچنین تشکر از شما جهت ایجاد این رسانه و مدیریت ان.
  از نظر بنده جای خالی فایل های صوتی و ویدئویی پر محتواتر در این وب سایت خالی نیست ولی بودن انها بسیار مفید و جذاب است. با تشکر

 83. محمد صادقی گفت:

  ممنون از ادمین محترم بابت مقاله پر اهمیتی که بر روی سایت نهادند. بطور شگفت انگیزی ۱۱۱ نفر برای پیش خرید ثبت نام کردند. ولی بنظر بنده وقتی کار تمام است که مشتری پول بدهد. آیا همان ۱۱۱ نفری که فقط ثبت نام کرده اند موقع پرداخت پول هم همین تعداد بودند؟؟
  ایده شما ایده بدی نبود اما در نهایت چند درصد حاضر به خرید شدند؟؟
  با احترام فراوان

  • مسعود محمدی گفت:

   آقای محمد سلام،
   ضمن تشکر از سئوال هوشمندانه شما، مطرح کردن این تجربه از منظر استراتژی بازاریابی است و نه از منظر فروش. بی شک با شما موافق هستم که در هنگام خرید درصدی از متقاضیان به هر دلیلی اعم از تعهدات قراردادی و … ممکن است به مشتری تبدیل نشوند که البته در جایگاه خودش می بایست برنامه ریزی لازم صورت بگیرد.
   هدف بنده صرفاً این است که به مخاطبان القا کنم که تبلیغات خلاق و تاثیرگذار و برنامه ریزی شده، بشدت در موفقیت نهایی استراتژی بازاریابی کسب و کار ما تاثیرگذار است.
   برای شما ارزوی موفقیت دارم و از توجه دقیق شما بی نهایت سپاسگزارم.

 84. علیرضا شویدیان گفت:

  جناب محمدی باسلام
  واقعا ایده بکر و قشنگی رو اجرایی کردین اما یه سوال:
  از اون 111 نفر چند نفر قرارداد امضا کردن و شما و گروهتون چقدر زمان گذاشتین تا بتونید قرارداد نهایی رو با افراد ببندین؟
  با تشکر از شما

 85. لاله طهماسبی گفت:

  استفاده از روش باریابی چریکی در مورد مسکن اونهم در ایران ,تجربه ی جالبی بوده ,خیلی برای من جالب و قابل تامل هست برای کار خودم

 86. behnam گفت:

  سلام من هم مشابه شما یک پروژه در قشم به همین صورت داریم برای فروش ولی با امکانات بیشتر و به دنبال راه حلی برای پیش فروش مبتکرانه ان هستم و بازار هدفم مانند شما محدود نیست چون یک مجتمع تجاری که قسمتهای متفاوت دارد ممکن منو راهنمایی کنید

  • محمدرضا گل آقائی گفت:

   اگر تمایل به دریافت خدمات مشاوره بازاریابی دارید، می توانید با دفتر ایشون تماس بگیرید، اطلاعات تماس در سایت درج شده

 87. پژمان احمدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  جناب محمدی ایده و تفکر خلاقانه شما جای تحسین داره..ظاهرا برگزاری جشن و گردهمایی پزشکان بستر را برای شما ایجاد کرده!!سوال بنده این هستش اگه این گردهمایی برپا نمیشد آیا برنامه دیگه داشتید یا خیر…آرزوی موفقیت و سلامتی برای شما و همه دوستان

 88. آرمین جمشیدی گفت:

  ذهن بسیار خلاقی دارید جناب محمدی، با آرزوی موفقیت روز افزون… بنده به عنوان یک عضو از جامعه مهندسی پروژه های عمرانی زیادی رو تو شهر خودم میشناسم که به دلیل نداشتن ذهن خلاق با شکست مواجه شدند و همچنان با استراتژی های غلط پیش میرن.

 89. افشار گفت:

  روش خوبی را اجرا کرده اید تبریک عرض میکنم… شاید STP را در این کار به نوعی انجام داده اید و با بهترین روَش پروژه راLUNCH کرده اید …سئوال اینکه اگرسرمایه گذار قبل از اقدام به سرمایه گذاریتوسط شما گروه هدف مشتری را شناسایی میکرد و تحقیقات بازاررا منجر به MARKET PLAN میکردآیا شانس موفقیت بیشتر نبود؟چگونه میتوان به کمک افراد خلاقی مانند شماسرمایه گذاران را متقاعد به اجرای انجام تحقیقات و تهیه امکان سنجی واقعی از پروژه کرد؟مشتاق هستم اگر در این خصوص نظری دارید شنونده باشم… مدتی است در این خصوص تحقیقات کمی را به دلیل علاقه ام دارم ….خصوصآ در زمینه PROPERTY MANAGEMENT

 90. حسین جم گفت:

  با سلام خدمت شما جناب محمدی عزیز
  ممنون از شما که تجربه موفقیت آمیز خودتون رو به این خوبی در اختیار مخاطبان وب سایت قرار دادید. ممنون میشم اگر تجربیات دیگه ی خودتون و یا دیگران رو با همین قالب درج بفرمایید. به امید موفقیت های روزافزون برای همه . با تشکر حسین جم

 91. فرهاد گفت:

  سلام و درود
  از لطف شما بابت به اشتراک گذاشتن تجربیاتتان ممنونیم

 92. مجید گفت:

  با سلام ودرود بر شما افرین بر دیدگاه خوب شما نسبت به دیگران

 93. مهدي مطلق گفت:

  بسيار اموزنده بود احسنت بسيار فكر زيركانه بود با ارزوي موفقيت روزافزون شما دوست عزيزم

 94. شیوا گفت:

  موفق باشید

 95. ر.بیرجندیان گفت:

  سلام ….مقاله و ایده تون عالی بود.. فقط اینکه یه راهنمایی میخواستم.. بنده میخوام خونه مو که یه آپارتمان حدود 60 متر درمشهد هست رو بذارم برای فروش.. اما نه فروش معمولی.. حالت مزایده برای امور خیریه.. چطور میتونم اینکارو انجام بدم که به بالاترین قیمت بفروشم وآیا سایت خاصی برای این مدل فروش محصولات اینچنینی وجود داره؟؟ چون میخوام برنامه خیریه مو برای ایتام که حدود 5000 نفرند رو راه اندازی کنم.. ممنون میشم راهنماییم کنید.. شماره تلگرامم09365943152

 96. رعنا گفت:

  سلام و روزگارتون خوش
  ممنون بابت مطالب مفيدتون

 97. ساناز (کارشناس ارشد مارکتینگ) گفت:

  سلام و عرض ادب
  واقعا لذت بردم… بسیار عالی و کاربردی…این روزها در وب سایت های مختلف همه بلاگر در حوزه ی مارکتینگ شدند که تئوری های مختلف را از منابع مختلف مینویسند با ادعای فراوان… اما کمتر کسی مثل شما پیدا میشه که این تئوری ها را به عمل تبدیل کرده و تجربیات گرانبهایش را در اختیار ما تازه واردان این حوزه قرار دهد…

 98. پویا حیاتی گفت:

  عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *