بازاریابی
بیست نکته برای هر فارغ‌التحصیل رشته بازاریابی – بخش پنجم و پایانی
18 فوریه, 2016
کمپین بازاریابی
پنج تعصب روانشناسی نابود کننده هر کمپین بازاریابی – بخش اول
20 فوریه, 2016
نمایش همه

کمپین خلاقانه برای فیلم جنگ ستارگان

کمپین خلاقانه

در پایان سال 2015 (در حدود 3 ماه پیش) در اروپا همه در جو دیدن فیلم جدید از مجموع فیلم های جنگ ستارگان بودند. در این حال کمپین های بازاریابی بسیاری سعی در جلب توجه مردم داشتند که تعداد معدودی از آنها موفق بودند. اما فروشگاه خرده فروشی Carrefour در رومانی در یک کمپین خلاقانه به این منظور موفقیت قابل توجهی کسب کرد.

 

کمپین “با انرژی خرید کنید”، نام یک کمپین خلاقانه بود که توسط آژانس تبلیغاتی Publicis در رومانی راه اندازی شد که به منظور دادن بهترین هدیه به طرفداران قسمت هفتم فیلم “جنگ ستارگان” همزمان در هفته اول رونمایی از این فیلم به بازار مصرف کننده گان و خریداران در این فروشگاه معرفی شد. امیدوارم این فیلم را دیده باشید و بخوبی این تبلیغ و فیلم منتشر شده برای آن برای شما قابل درک باشد. در این تبلیغ می بینیم که چگونه فن آوری کینکت با تغییر دادن رویای خرید کردن ما در سوپرمارکت ها، به هر کسی اجازه می دهد تا تجربه ای نو از خرید کردن را تجربه کنند. با راه اندازی این کمپین همه مردم با هر سن و سالی در این فروشگاه جمع شده بودند تا قدرت جدید کسب شده خود را در عرصه خرید کردن از فروشگاه امتحان کنند و از این طریق این ایده فروشگاه Carrefour و آژانس تبلیغاتی Publicis را در چند دقیقه به یک موفقیت بی بدیل تبدیل کنند.

 

کمپین خلاقانه

 

مفهوم اصلی فن آوری کینکت در ارتباط با دستگاه های سنجش حرکت است که اطلاعات را از محیط دریافت کرده و به سیستم های کامپیوتری وارد می کند و از این طریق به کاربران اجازه می دهد تا بصورتی بسیار طبیعی با محیط اطراف خود تعامل برقرار کرده و آن را کنترل کنند، که در سالهای اخیر به تولید انواع نمونه های بسیار متنوعی از بازی های کامپیوتری منجر شده است. البته در این مورد بخصوص تنها از یک دستگاه آی پد به همراه یک سیستم SKD کینکت استفاده شده بود که برای ایجاد تصور و خیال از بدست آوردن این نیروی لازم نشان داده شده در این قسمت از فیلم جنگ ستارگان کافی بود. در این مورد بخصوص مراجعه کننده گان به فروشگاه تنها کاری که باید انجام می دادند این بود که اقلام مورد نظر خودشان را با اشاره دست به سمت سبد مجازی تعبیه شده بر روی صفحه هدایت کنند و به سبد خرید خود اضافه کنند و در زمان پرداخت در جلوی صندوق مشاهده کنید که تمام این موارد بدون هیچ زحمتی در حین خرید کردن در زمان تسویه و پرداخت در لیست خرید شما و آماده تحویل به شماست و فقط باید هزینه لازم برای آنها پرداخت شود. نکته جالب تر این است که در این فروشگاه برخی از کالاهای مرتبط این فیلم هم عرضه شده بود و موفقیت این کمپین به خودی خود منجر به موفقیت و تبلیغ و فروش بیشتر این فیلم هم می شد.

 

 

از این رو چیزی که می توانیم از این کمپین خلاقانه یاد بگیریم این است که این کمپین تنها موضوعی در رابطه با پرداختن به شور و شوق ناشی از پخش سراسری این فیلم در سینماها بدون توجه به حواشی مرتبط با آن نیست، که اگر اینگونه بود خیلی سریع منجر به خستگی و دلزدگی مصرف کننده می شد. بلکه این کمپین خلاقانه بطور مستقیم در ارتباط با یافتن یک وجه اشتراک بین خلاقیت و منحصر به فرد بودن است که برای جذب کردن مشتریانی مورد استفاده قرار می گیرد که تمایل بسیار زیادی برای صرف هزینه و بودجه خود برای دنبال کردن یک کمپین خلاقانه از یک برند دارند.

 

شما در صورتی که مخاطب خود را آنچنان بشناسید که قادر به ایجاد تجربه ای به یادماندنی برای وی باشید که هم موفقیت آمیز باشد و هم برای او لذت بخش باشد، نتیجه تبلیغات محیطی حاصل از این تلاش شما بسیار موفقیت آمیز می باشد. اگر قدری دقیق تر به موضوع نگاه کنید، کل موضوع در رابطه با شکستن حد و مرز و چارچوب های از پیش تعریف شده است.

 

آژانس تبلیغاتی: Publicis، کشور رومانی

مشتری: فروشگاه Carrefour، کشور رومانی

برچسب ها: جنگ ستارگان, کمپین خلاقانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *